B Україні 10 млн. хворих на артеріальну гіпертензію

 B Україні 10 млн. хворих на артеріальну гіпертензію

До дня боротьби з інсультом на Волині 3 березня 2009 року відбудеться акція „Виміряй свій тиск – скажи інсульту: "НІ!". Акція ініційована фахівцями Всеукраїнської громадської організації “Українська Асоціація боротьби з інсультом” з метою усунення факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

В лікувально-профілактичних закладах міста Луцька, аптеках та великих торгівельних центрах – „ТАМ-ТАМ”, „Слон”, „Глобус”, а також в обласній і міській державних адміністраціях, медичні працівники будуть безкоштовно вимірювати артеріальний тиск всім бажаючим. Акція триватиме з 9.00 до 17.00 години. Мета акції – привернути увагу українців до проблем високого артеріального тиску, як головного фактору виникнення інсульту.

Подібні акції щорічно проводяться у всіх розвинутих країнах світу. Україні необхідно долучитися до світового суспільства у цьому питанні, привернути увагу широких верств населення до проблеми боротьби з серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями, залучати молоде покоління до здорового способу життя, агітувати проти шкідливих звичок.

Як відомо, в Україні щорічно хворіють на інсульт більше як 100 тис. людей, з них 50% стає залежними від оточення інвалідами, близько 30 % з цих хворих – громадяни працездатного віку. На даний час в Україні 10 млн. хворих на артеріальну гіпертензію, яка є головним ризиком виникнення серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, 8 млн. хворих на ішемічну хворобу серця, 1 млн. на цукровий діабет. 36 % українців знають про те що в них підвищений артеріальний тиск, але не звертаються до лікаря. У 60% наших співвітчизників, що померли від інсульту та його наслідків виявлялась артеріальна гіпертензія, яка ніколи не лікувалась. На жаль, ця цифра не повна, багато наших з Вами співвітчизників навіть не знають про наявність у них підвищеного артеріального тиску.

Інсульт посідає друге місце в списку хвороб від яких помирають українці. 80% випадків інсульту можуть бути попереджені, якщо приділяти увагу таким факторам ризику розвитку інсульту: як артеріальна гіпертензія, паління, цукровий діабет.