B Україні збережеться тенденція до зростання захворюваності на грип та ГРІ

B Україні збережеться тенденція до зростання захворюваності на грип та ГРІ

Як повідомляє ДУ “Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій” на дев'ятому тижні поточного року в цілому у 10 контрольних містах статистичний показник реєстрованої захворюваності зріс на 10,3 %, порівняно з попереднім тижнем Епідемічний поріг перевищено лише в м. Сімферополі – на 28,7 %. Суттєве зростання захворюваності серед усього населення спостерігалось у містах Сімферополі – на 23,4%, Харкові – на 21,0 % та Донецьку – на 18,0 %.

У дитячих вікових групах рівні захворюваності на грип та ГРІ в цілому по 10 містах зросли серед дітей 0-2 років на 2,8 %, серед дітей 3-6 років - на 4,4 % та серед дітей 7-14 років - на 12,9 %. Суттєво виріс рівень захворюваності серед дітей 7-14 років у містах Запоріжжі – на 56 %, Донецьку – на 25 %, Вінниці – на 20 % та Києві – на 18 %.

У м. Києві було виділено 7 вірусів грипу типу А, та 1 вірус грипу типу В, а у місті Запоріжжі 2 віруси грипу типу А. У Центрі проводиться робота щодо ідентифікації цих ізолятів.

Наступного тижня в Україні збережеться тенденція до зростання захворюваності на грип та ГРІ.

Довідково

За даними ВООЗ, в Європейських країнах інтенсивний підйом захворюваності на грип реєструється лише в Словаччині. Серед збудників переважають віруси грипу А(H3N2) та В.