Професія вчителя в Україні тепер ще й небезпечна

Професія вчителя в Україні тепер ще й небезпечна

Професія вчителя в Україні - не лише невдячна та непопулярна, але тепер ще й небезпечна та безправна. Травму на роботі отримала вчителька школи села Леськи, на Черкащині. Ушкоджень викладачці завдала стеля, що просто впала їй на голову. Втім замість компенсації вчителька отримала пораду – мовляв, нема чого завчасно приходити на роботу.

У школі села Леськи на Черкащині травмовано вчителя. Лариса Гуриненко у цьому навчальному закладі викладає «Безпеку життєдіяльності». Того дня, каже, приїхала раніше, щоб підготуватися до уроку.

Лариса Гуриненко, вчителька: "І я зайшла десь о дванадцятій годині у приймальню секретаря. Вона була зайнята, тому я сіла записати свої справи, щоб почекати, коли секретар звільниться. В цей момент падає штукатурка із стелі".

Першу допомогу жінці надала шкільна медсестра. Вдома вчительці стало гірше, вона звернулася до лікарні. Там виявили струс мозку. Ларису поклали до неврологічного відділення районної лікарні.

Василь Крот, головний лікар Черкаської районної лікарні: "Забій шийного корніального відділу головного мозку, забій з больовим синдромом. По медичним документам - це виробнича травма".

У школі провели службове розслідування. Директор навчального закладу входив до складу комісії. Він переконаний, вчитель має приходити за п’ятнадцять хвилин до уроку, а не раніше, як прийшла Лариса. Каже, розпоряджень щось робити у секретаря їй не давав.

Григорій Баранник, директор Леськівської загальноосвітньої школи: "Комісія, опитавши всіх свідків, які були причетні до цієї неприємної ситуації, прийшла до висновку, що подія не пов’язана з виробництвом, що вчителька на даний момент не виконувала своїх безпосередніх прямих функціональних обов’язків".

Випадки обвалу штукатурки у школі непоодинокі. Її збудували півстоліття тому. На другому поверсі будівлі спроектували актову залу. Потім її переобладнали під спортивну. Від вібрації стеля сиплеться. За час існування школи капітального ремонту вона не бачила. Після нещасного випадку у спортзалі заняття не проводять. А постраждала вчителька шукатиме правди в обласній профспілці.