Eпідемія ВІЛ/СНІДу в Україні молодшає і набуває жіночого обличчя

Eпідемія  ВІЛ/СНІДу в Україні молодшає і набуває жіночого обличчя

Скоро в перукарні можна буде не лише пофарбувати волосся, а й вислухати міні-лекцію про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу. Таким чином бізнесмени, які проводять навчання майстрів, вирішили допомогти державі в профілактиці хвороби. Адже міжнародні донори згортають свої програми в Україні чи зменшують фінансування, а самотужки держава з хворобою не впорається. Експерти кажуть, що саме такі інновації можуть бути корисними в часи фінансової скрути, коли грошей на профілактику СНІДу катастрофічно не вистачає. У перукарню – за знаннями проти СНІДу, таку програму запровадили в Україні. Психологи ініціативу схвалюють, адже слова майстра люди сприймають легше, ніж офіційну інформацію.

Марк Савчук, генеральний менеджер компанії-ініціатора програми "Перукарі проти СНІДу": "Найефективніша реклама - це все ж "сарафанне радіо". Відносини перукаря і клієнта тривають все життя і ґрунтуються вони саме на розмовах. Наша мета – частину цих бесід присвятити проблемі СНІДу".

За рік міжнародна косметична компанія, ініціатор програми, навчає близько 5 тисяч перукарів, в кожного як мінімум 60 постійних клієнтів. Таким чином щонайменше 300 тисяч людей дізнаються більше про ВІЛ/СНІД. Особливий акцент на жінок, адже епідемія недуги в Україні молодшає і набуває жіночого обличчя.

Костянтин Рижков, експерт німецько-української партнерської ініціативи з питань подолання ВІЛ/СНІДу: "Серед нових випадків інфікування 42% складають жінки, люди молодого віку, як правило до 30 років. Це не може не лякати, тому наголос на жінках, на молодих жінках, є правильно вибраним".

Експерти підтримують ініціативу бізнесменів, адже самотужки епідемію держава подолати не може. Грошей з бюджету ледь вистачає на лікування людей, про профілактику годі й казати. Тим часом фахівці наголошують: СНІД для економіки страшніший за кризу.

Юлія Щербиніна, керівник ініціативи ООН "Глобальний договір" в Україні: "Кількість робочої сили може погіршитись, продуктивність праці може зменшитись, витрати, державні витрати на охорону здоров'я можуть збільшитись".

Щодня 50 українців дізнаються про те, що в них ВІЛ. Більшість інфікується через незнання, бо вважає, що СНІД - далека і міфічна хвороба. Якщо ж про недугу говоритимуть в школах, салонах краси і перукарнях, люди частіше братимуть інформацію на озброєння.