2006 рік стане роком захисту дитини в Україні

2006 рік стане роком захисту дитини в Україні

Відповідний указ підписав Президент Ющенко на всеукраїнській нараді "З любов'ю та турботою до дітей".

Цьогорічна програма щодо захисту прав дітей провалилася, заявляє Президент. При повному фінансуванні в усій Україні створено лише 8 нових будинків сімейного типу та 28 прийомних сімей, безпритульних продовжують масово доправляти до інтернатів і дуже часто вони не мають ані соціального захисту, ані навіть статусу сиріт.

Віктор Ющенко, Президент України:

- Виконавча влада майже "впусту" пропрацювала оцих 5 місяців. Вона залишилась глухою і продовжує ту практику. яку мала впродовж чотирнадцяти років. Голови райдержадміністрацій, сільських рад перекидають відповідальність у цій сфері на органи опіки. Половина будинків сімейного типу мають проблеми в стосунках з органами місцевої виконавчої влади.

Ініціативи Президента стосовно захисту неповнолітніх педагоги, опікуни та багатодітні батьки схвалюють, однак теж скаржаться на бездіяльність влади на місцях - а тому й не поспішають покладатися у виховані дітей на державу.

Найкращим мамам Президент подякував спеціальними нагородами, а чиновників заохотив доганами - їх отримало чимало голів облдержадміністрацій та їх заступників, що відають соціальними питаннями. Їм, однак, до критики не звикати.

Володимир Бондар, голова Волинської ОДА:

- Будем працювати, будем надолужувати те, що не надолужили. Безперечно, зараз будуть проведені різноманітні організаційні заходи.

За останніх 10 місяців в Україні на 22 тисячі побільшало дітей, які потребують батьківської опіки. Голова комітету Верховної Ради з питань дитинства та материнства Лілія Григрович невтішну статистику пояснює недопрацюваннями попереднього Уряду. А починати вирішувати проблему безпритульності пропонує кожному - з власної родини.

Лілія Григорович, голова комітету ВР з питань дитинства та материнства:

- Після третього туру, коли відбулась помаранчева революція, я була страшенно вдячна Богу. Що мій народ переміг, і я вирішила зробити щось дуже добре. І от перед новим роком я зібрала сім'ю за столом і запитала: як ви дивитеся. якби ми всиновили дитину. У нене два хлопці, на той час їм було 20 і 16 років. І вони мені сказали: "Мамо. Тобі треба було зробити це значно раніше. коли ми були малі, або ти зроби це пізніше. коли ми оженимось". Тому я вирішила почати з себе.

Для того, щоб вирішити проблему безпритульності, потрібно спочатку подолати бідність - переконана уповноважена з прав людини Ніна Карпачова, а ще, у цивілізованій державі на нарадах, де вирішують проблеми сиріт, варто було б послухати хоча б одну з них.

//5tv.com.ua