У 50% випадків сліпота у дітей підлягає профілактиці або виліковуванню!

У 50% випадків сліпота у дітей підлягає профілактиці або виліковуванню!

«В Україні з'явилося обладнання, завдяки якому можна проводити вчасну діагностику дитячих патологій зору, попереджаючи близько 200 випадків сліпоти дітей на обидва ока». Про це 20 лютого під час передачі лікарням України сертифікованого медичного обладнання для лікування, реабілітації та попередження вад зору в дітей заявив Сергій Риков. Він безпосередньо приймав участь у благодійній акції фонду «Серце до серця» по закупівлі найсучасніших апаратів для діагностики та лікування зору. На зібрані 1,8 млн гривень придбано унікальні для нашої країни електричні прямі офтальмоскопи, які отримають всі 27 обласних лікарень України.

Як зазначив Сергій Риков, проблема сліпоти – актуальна та болюча. «Для попередження дитячої сліпоти, вкрай необхідно проводити вчасну діагностику ретинопатії (незапальне враження сітківки очного яблука) недоношених дітей (малюки від 500 г), - сказав він. - Таким малюкам, які вміщуються на долоні та мають око трохи більше за око мишеня, потрібно за 78 годин вірно поставити діагноз та зробити лазерне лікування ока. До цього часу в Україні такої можливості не було.

Тепер в усіх обласних відділеннях України є електричні прямі офтальмоскопи, завдяки яким лікар зможе роздивитися очне дно пацієнта. Апарат дозволяє побачити стан сітківки очного дна, збільшеної в 60 разів та прийняти міри для попередження її відшарування, яке призводить до сліпоти».

Сергій Риков відзначив, що робота з таким обладнанням – це ще й професійне задоволення. «Наші медики знають нові технології, відвідують міжнародні конференції, а коли приїжджають до себе в клініку, не мають на чому працювати. Завдяки новим сучасним апаратам можна поставити правильний діагноз та підтвердити його комп'ютерними дослідженнями, пояснити пацієнтові що це за захворювання – тобто, використовувати елементи доказової медицини», - сказав Сергій Риков.

Проте, за словами Сергія Олександровича, це тільки частина обладнання, якого потребує точна діагностика патологій зору. Українським лікарням вкрай необхідні ще ретинальні камери. Їх сподіваються закупити в цьому році.

Довідково

За даними ВООЗ, щороку кількість сліпих зростає на 1-2 млн.осіб: кожні 5 секунд втрачає зір одна доросла людина, кожну хвилину – одна дитина. Для України проблема дитячої сліпоти та слабкозоркості дуже актуальна. Дитяча сліпота та слабкозоркість посідає четверте місце серед основних причин інвалідізації дітей в Україні. Основними причинами дитячої сліпоти та слабкозорості є аномалії рефракції високого ступеня (32,7%), ретинопатія недоношених (15%), катаракта та афакія (13,2%), вроджені вади органу зору (11,8%), глаукома (2,9 %), злоякісні пухлини ока (2%). Однак на думку фахівців ВООЗ, більш ніж у 50% випадків сліпота у дітей підлягає профілактиці або виліковуванню! В більшості регіонів України матеріально-технічний та кадровий потенціал дитячої офтальмологічної служби не забезпечує діагностику та лікування на сучасному рівні.