Кардіомонітор – онкохворим дітям Миколаївщини

Кардіомонітор – онкохворим дітям Миколаївщини

Тепер медикам не треба працювати навмання. Лікарі можуть швидко контролювати стан крові та серця дитини під час протиракової терапії і вірно визначати дози токсичних хіміопрепаратів. Раніше для цього використовували звичайні фонендоскоп, тонометр та термометр.

Кардіомонітор – онкохворим дітям Миколаївщини. В обласній лікарні встановили апарат для контролю стану дитини під час введення великих доз хіміотерапії. Зазвичай цей прилад використовують реаніматологи. Але і хворим на рак потрібно постійно контролювати стан крові та серця. Кардіомонітор вимірює температуру тіла, тиск, насиченість крові киснем, робить кардіограму серця. Правильне визначення дози токсичних препаратів вкрай важливе. Адже у надмірній кількості вони призводять до інфарктів, інсультів, безпліддя, панкреатитів, хвороб кісток.

Світлана Куринська, лікар: "Каждый ребенок индивидуально реагирует. Бывают неотложные ситуации, где нужно прекратить введение препарата. Это все занимает время. Пока померяешь давление, пульс прощупаешь. А так все выводится на монитор".

Щодня у відділенні онкогематології роблять хіміотерапію двом дітям. Раніше лікарі контролювали їхній стан звичайним фонендоскопом, термометром та тонометром.

Юлія Шляхова, мати хворої дитини: "Врачи у нас в отделении очень хорошие, высокой квалификации. Делают они все возможное".

Щоправда, фонендоскоп ховати зарано. Нині шукають фахівця, який обслуговуватиме апарат та навчить лікарів ним користуватися.

Катерина Балінська, координатор асоціації, що працює з онкохворими дітьми: "Желательно, чтобы он был сертифицирован. Речь идет о детских жизнях, о человеческих жизнях, поэтому тут просчетов быть не может. Это не то, что настроить телевизор".

Кардіомонітор для онкохворих придбав меценат, який не бажає публічності. Хворими на рак дітьми Миколаївщини опікуються кілька доброчинних організацій. Дещо з препаратів та обладнання лікарня закуповує за бюджетні гроші. Їх не вистачає, тож у відділенні немає у достатній кількості інфузійних дозаторів для хіміотерапії. Без них лікарі змушені вводити токсичні медпрепарати через звичайні крапельниці.