Основнi акценти у сфері дитячого відпочинку та оздоровлення

Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко під час брифінгу 16 лютого зазначив, що з прийняттям Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” Міністерство має сконцентруватися на прийнятті нових стандартів, основний акцент в яких буде зроблено на безпеці дитини та якості наданих послуг.

"Прийнятий Закон забороняє закриття чи перепрофілювання будь-якого оздоровчого закладу. Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту буде жорстко контролювати його виконання місцевими органами виконавчої влади", - зазначив Юрій Павленко.

Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту також наголосив на необхідності прискорити створення нормативної бази, передбаченої Законом. За його словами, нормативні документи стануть основою для впровадження нових підходів до системи оздоровлення і відпочинку дітей та контролю за роботою відповідних закладів.

За словами Юрія Павленка, Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту вже розроблено низку нормативних документів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, а саме:

- Типове Положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку;

- Порядок проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

- Типові штатні нормативи дитячого закладу оздоровлення та відпочинку;

- Типовий табель оснащення обладнанням та інвентарем дитячого закладу оздоровлення та відпочинку;

- Перелік платних послуг, які можуть надаватись дитячими закладами оздоровлення та відпочинку.

Довідково:

За даними Державного комітету статистики, протягом літа 2008 року в Україні працювали 18 672 дитячі оздоровчі заклади. З них: заміських – 686, санаторного типу – 60, з денним перебуванням – 17195, профільних – 453, праці та відпочинку – 58, відпочинку старшокласників та учнівської молоді – 41, інших – 179.

Тривалість змін в дитячих оздоровчих закладах складала від 18 до 21 днів. Вартість одного дня перебування дитини на відпочинку становила влітку 2008 року від 75 грн. до 187 грн., що на 30% більше ніж в минулому році.

За даними Держкомстату, влітку 2008 року оздоровчими послугами забезпечено 2 мільйони 680 тисяч дітей.

Для забезпечення оздоровчої кампанії було виділено у 2008 році з різних джерел фінансування 1 мільярд 174 мільйонів 400 тисячі гривень, з них:

– з місцевих бюджетів на підготовку та проведення оздоровчої кампанії використано 387 мільйонів 854 тисячі гривень;

– з державного бюджету – 102 мільйони 518 тисяч гривень;

– кошти, що надійшли від фізичних та юридичних осіб, – 524 мільйони 33 тисячі гривень;

– з Фонду соціального страхування із тимчасової втрати працездатності - 153 мільйони 781 тисяча гривень на оздоровлення дітей, які є членами сімей застрахованих осіб.