У малюнках – трепетні історії недитячої боротьби за життя

Автор
У малюнках – трепетні історії недитячої боротьби за життя

Лікарня стає другим домом для онкохворих дітей. У цих казенних стінах їм доводиться щохвилини боротися за життя, терпіти невимовну біль, жаліти і розуміти своїх батьків і цінувати кожну мить одужання. Ці діти дуже швидко дорослішають і дуже швидко розуміють, що здорове життя – це найцінніший подарунок долі. Ці роздуми виливаються з-під їхнього пензля дуже виразно.

У цих дитячих малюнках – трепетні історії недитячої боротьби за життя. Їх намалювали маленькі пацієнти онковідділень. На одній з картин - веселка з чорним кольором, на іншій – багряне небо. Таким світ бачать діти, у яких раптово погіршилися аналізи. А ось яскраві квіти – це робота дівчинки, якій діагностували ремісію. Волонтери онковідділень кажуть: лікарі часто цікавляться, що малюють їхні пацієнти. Адже для хворих на рак дітей, які роками не виходять з палати, малювання – частина терапії.

Катерина Сапожкова, вчитель з арт-терапії: "У нас нет никаких правил четких, рамок, оценок, поощряется фантазия, хулиганство, можно пальцами рисовать, можно мочалками, можно посыпать чем-то".

Щороку в Україні рак виявляють у тисячі дітей. У більшості з них хворобу діагностують на третій – четвертій стадії, коли шанси одужати зменшуються у рази, а необхідне лікування триває роками. Симптоми недуги з‘являються занадто пізно, тому медики радять батькам звертати увагу на найменше погіршення здоров‘я своїх діток.

Наталія Дербеньова, завідувач відділення дитячої онкології КООД: "У нас проблем з обстеженням ніколи немає, діти завжди в любий час з направленням, без направлення, якщо батьки хочуть - можуть приїхати і обстежитись. Це, звичайно, якщо виявляти на ранніх стадіях і лікувати, є надія на повне одужання".

Напередодні Дня онкохворої дитини про боротьбу з раком говорять усі. Представник банку дарує онковідділенню 85 тисяч гривень на медичну апаратуру, а вже у сусіднє відділення іншої фінустанови заносять десятки кілограмів дріб’язку. Ці копійки благодійники збирали в київських школах, розповідаючи дітям про життя їхніх хворих однолітків.

Лариса Слюнченко, волонтер благодійної організації «Лікар інффонд»: "Звонили просто родители, звонили дети, которые годами собирали копилочки, с 6 до 10 лет мальчик собирал деньги, но услышав об этой акции, решил отдать эти деньги деткам, которые в этом нуждаются".

За два тижні назбирали 25 тисяч гривень. Тепер ці гроші допоможуть боротися за життя пацієнтам відділення радіаційної гематології дитячого віку. Один день лікування хворих на рак коштує батькам дитини понад 500 гривень. Держава не виділяє навіть десятої частини від потрібного