Дитячий будинок сімейного типу взяв під опіку ВІЛ-позитивних дітей
- Автор
- Дата публикации
- Автор
Головне управління охорони здоров'я Чернівецької ОДА інформує, що в грудні 2008 - січні 2009 року до дитячого будинку сімейного типу під опіку священнослужителя Михайла Жара прибуло 35 - ВІЛ-позитивних дітей з різних регіонів України.
Для дітей створені чудові умови для проживання, виховання та розвитку. Загалом в будинку мешкають біля 200 дітей (взятих під опіку та всиновлених). Важливо, що ВІЛ-інфіковані діти мешкають з іншими дітьми. На території дитячого будинку сімейного типу добудовується спортивний комплекс з басейном.
Всі ВІЛ-інфіковані діти поставлені на облік у Центрі “Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД НДСЛ “ОХМАТДИТ”, оглянуті завідувачем Центром Комар С.В., фахівцями даної клініки були проведені тренінги "Толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих дітей та особливості догляду за ними в Чернівецькій області, “Основи АРТ у дітей" в м.Києві.
Організовано доставку до дитячого будинку сімейного типу АРВ препаратів та сформовано запас на 4 місяці. Ліки виділені із запасів Центру “Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД НДСЛ "ОХМАТДИТ". Готується проект наказу Міністерства охорони здоров’я щодо перерозподілу АРВ препаратів з Миколаївського, Одеського обласних, Київського та Криворізького міського центрів профілактики та боротьби зі СНІДом, які заплановані для лікування переведених дітей на 2008-2009 рр. на Чернівецький обласний центр СНІДу. Головне управління охорони здоров’я Чернівецької ОДА подало заявку щодо збільшення фінансової квоти на АРВ препарати в 2009 році Чернівецькому обласному Центру профілактики та боротьби зі СНІДом з урахуванням потреб у ліках 35 ВІЛ-інфікованих дітей.
Чернівецьким обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом та Герцаївською центральною районною лікарнею організоване та забезпечене обстеження та диспансерний супровід лікування дітей в умовах амбулаторно-поліклінічного відділення. З метою посилення інфраструктури надання допомоги ВІЛ-інфікованим дітям, забезпечення їх кваліфікованою та спеціалізованою медичною допомогою в умовах монастиря с. Банчени розгорнуте дитяче відділення денного стаціонару Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.
Вирішені питання кадрового та матеріального забезпечення роботи зазначеного відділення. Сім спеціалістів, які будуть надавати медичну допомогу хворим дітям, пройшли навчання у Центрі "Клініки для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД НДСЛ "ОХМАТДИТ".
Керівництво Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації звернулось до благодійного Фонду Олени Франчук “АНТИСНІД”, "Німецько-Українського проекту з профілактики ВІЛ/СНІД в Україні", Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" ти інші благодійні організації з проханням надання всебічної допомоги хворим дітям та лікувальним закладам області, які їх обслуговують.