При проведенні туберкулінодіагностики у дітей спостерігались головний біль та головокружіння

При проведенні туберкулінодіагностики у дітей спостерігались головний біль та головокружіння

5-6 лютого 2009 року у 2-х школах Жовтневою району м. Харкова при проведенні щорічної туберкулінодіагностики у 13-ти дітей протягом години спостерігались реакції на введення туберкуліну: головний біль та головокружіння, які минули без зовнішнього втручання впродовж 30-60 хв.

До кінця дня діти перебували під наглядом медичних працівників та почували себе задовільно.

Після отримання повідомлення про зазначені випадки, 7 лютою міською та обласною СЕС було проведено попереднє розслідування. Перед туберкулінодіагностикою учні оглядались лікарем, була одержана згода батьків та дозволено проведення проби.

Туберкулін виробництва ЗАТ “Біолік”, яким проводились проби, отриманий згідно фінансування державної програми “Забезпечення медичних заходів по боротьбі з туберкульозом, профілактики та лікування СНІДу, онкологічних хворих”. Термін придатності туберкуліну закінчується у листопаді 2009 року.

На цей час туберкулінова проба проведена 11 814 дітям по місту Харкову та районах області. Туберкулінові проби здійснювались спеціально підготовленими медичними сестрами, які одержали дозвіл на проведення цієї роботи.

Згідно “Інструкції щодо медичного застосування Алергену туберкульозного очищеного рідкого у стандартному розведенні для внутрішньошкірного застосування” загальні реакції у вигляді нездужання, головного болю, підвищення температури, - можливі.

Таким чином, реакція на введення туберкуліну спостерігалася у 0,1% дітей від загальної кількості, що є в межах норми.

Міською та обласною санепідстанціями приводиться додатковий збір інформації. Залишки туберкуліну (3 ампули) планується передати на лабораторне дослідження до Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Харківської області.

За розпорядженням Головного державного санітарного лікаря Харківської області туберкулінодіагностика в усіх лікувально-профілактичних, дошкільних та шкільних закладах тимчасово призупинено.

На цей час нових повідомлень про реакції на введення туберкуліну не отримано.

Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич тримає на контролі питання щодо реакції у дітей на введення туберкуліну в м.Харкові.

10 лютого в Міністерстві охорони здоров’я відбудеться робоча нарада, де ситуацію обговорять та проаналізують представники Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення, Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам, Академії медичних наук, головні позаштатні спеціалісти з питань імунології, фтизіатрії, педіатрії та ін.