Мінпраці обіцяє - діти-інваліди будуть забезпечені засобами реабілітації на 100 %

Мінпраці обіцяє - діти-інваліди будуть забезпечені засобами реабілітації на 100 %

Колегія Мінпраці розглянула сьогодні на своєму засіданні питання про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації у 2008 році. „Цей напрям роботи Міністерства є пріоритетним, адже в умовах економічної кризи ця категорія громадян є найвразливішою”, - наголосив перший заступник Міністра праці та соціальної політики України Павло Розенко, відкриваючи засідання.

Аналізуючи ситуацію, заступник Міністра Леонід Савенко поінформував, що у Державному бюджеті України на 2008 рік Мінпраці на забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації було передбачено 297,2 млн. гривень.

За ці кошти торік було виготовлено та поставлено технічних та інших засобів реабілітації на суму 297 139,4 тис. грн., у тому числі: протезно-ортопедичних виробів – 132 585 одиниць на суму 84 103,9 тис. грн.; ортопедичного взуття – 286 096 півпар (80 678, 1 тис. грн.); протезів молочної залози – 16 889 одиниць, допоміжних засобів для особистого догляду та захисту – 49 146 одиниць та систем ортезів на верхні кінцівки – 4237 одиниць (11 360, 4 тис. грн.); інвалідних візків – 23 583 одиниць (73 872,5 тис. грн.); засобів реабілітації – 90 602 одиниць (23 453, 7 тис. грн.); спеціальних засобів для орієнтування, спілкування та обміну інформацією – 36 810 одиниць (13 449,5 тис. грн.). Також були здійснені послуги з доставки та ремонту технічних та інших засобів реабілітації, з контролю за виготовленням та видачею технічних засобів реабілітації на суму 10221,3 тис. гривень.

За словами Леоніда Савенка, у державному бюджеті на 2009-й розміри фінансування на цей напрям збережено в обсягах минулого року.

Водночас у Мінпраці переконані: сьогодні, як ніколи раніше, гостро постає питання раціонального використання всіх наявних ресурсів. Зокрема, слід перерозподіляти не витребувані в одному регіоні технічні засоби реабілітації і постачати їх до інших областей. Це дозволить заощадити державні кошти і спрямувати їх на придбання інших необхідних інвалідам засобів реабілітації. При цьому, як зазначалося на колегії, планування у регіонах при формуванні потреби у цих засобах має бути більш ефективним, а при підборі технічних засобів реабілітації для видачі окремим категоріям населення обов’язково повинен застосовуватися індивідуальний підхід.

„Мінпраці аналізуватиме всі випадки накопичення залишків технічних та інших засобів реабілітації або невідповідності поставлених моделей у регіони заявленій потребі та вживатиме необхідних заходів задля уникнення подібних ситуацій у майбутньому”, - сказав Леонід Савенко.

Він також поінформував, що пріоритетними напрямами при закупівлі технічних та інших засобів реабілітації в цьому році має бути придбання протезно-ортопедичних виробів та виробів для забезпечення дітей-інвалідів.

Прийнято рішення щодо оптимізації переліку технічних та інших засобів реабілітації, які будуть закуповуватись у 2009 році. Також колегія вирішила: при укладанні угод з підприємствами-виконавцями державного замовлення на виготовлення, видачу та ремонт технічних та інших засобів реабілітації, виготовлених за індивідуальним замовленням, передбачити в умовах договору 100-відсоткове забезпечення дітей-інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації.