Оперативна інформація щодо захворюваності на грип та ГРІ

Оперативна інформація щодо захворюваності на грип та ГРІ

Як повідомляє ДУ “Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій”, на 5 тижні 2009 року у всіх 10 контрольних містах УЦГ показники захворюваності на грип та ГРІ перебували на неепідемічному рівні. В цілому у всіх містах статистичний показник реєстрованої захворюваності зріс на 10,3%, порівняно з попереднім тижнем.

Вже другий тиждень поспіль у м. Запоріжжі реєструється стрімке зростання захворюваності на грип та ГРІ. Показник захворюваності серед усього населення зріс на 54,8 %, а серед дітей 7-14 років – на 166,5 %. З 2 лютого в цьому місті введено позачергові шкільні канікули з метою стримування зростання захворюваності.

У дитячих вікових групах рівні захворюваності на грип та ГРІ в цілому по 10 містах зросли серед дітей 0-2 років на 2,3 %, серед дітей 3-6 років - на 16,0 %) та серед дітей 6-14 років - на 30,7 %).

За даними обласних вірусологічних лабораторій, захворюваність в основному була зумовлена активізацією респіраторних вірусів: аденовірусів, та вірусів парагрипу.

Наступного тижня в Україні очікується подальша активізація епідемічного процесу грипу та ГРІ.

За даними ВООЗ, інтенсивний підйом захворюваності на грип реєструється в Швеції, Німеччині, Польщі та Швейцарії. Серед збудників переважають віруси грипу А(H3N2).

В Росії, за даними Федерального центру грипу, епідемічні пороги захворюваності перевищено в Калінінграді та Південно-Сахалінську. Виділено віруси А(H3N2) та А(H1N1).