На Хмельниччині розпочне роботу відділення та клініко-діагностична лабораторія обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом

На Хмельниччині  розпочне роботу відділення та клініко-діагностична лабораторія обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом

На базі Хмельницької обласної психіатричної стаціонарне лікарні №1 (с.Скаржниці, Ярмолинецького району) 30 січня розпочне роботу відділення та клініко-діагностична лабораторія обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Нагальність цієї події зумовлена тим, що Хмельницька область – лідер серед західних областей України по розповсюдженню ВІЛ/СНІД.

З 1996 року в Хмельницькій області зареєстровано 2285 випадків ВІЛ-інфекції (у т.ч. 254 дитини), з них - 346 випадків СНІДу (у т.ч. 36 дітей). Від СНІДу вже померло 214 хворих, у тому числі 5 дітей.

Станом на 01.01.2009 року в області на обліку знаходиться 1542 ВІЛ - інфікованих, у т.ч. 94 дитини, 120 хворих на СНІД, з яких 30 - діти. За шляхами зараження 59% складають споживачі ін'єкційних наркотиків, які є найбільшою групою серед уражених інфекцією. Особи, які інфікувались через гетеросексуальні контакти складають 25%, ще 6% - це діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями. В 2008 році вперше встановлено діагноз ВІЛ - інфекції 162 особам, в т.ч. 37 дітям. Діагноз СНІД вперше встановлено 62 хворим, в т.ч. 5 дітям. По причині СНІДу померло 43 людини. За шляхами інфікування осіб з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ - інфекція у 2008 році: 37% складає статевий шлях, 39% - ін'єкційний шлях, 23% - народилось від ВІЛ-інфікованих матерів. Найбільше ВІЛ - інфікованих зареєстровано у містах Хмельницькому та Нетішині, Ізяславському, Полонському, Славутському, Хмельницькому, Ярмолинецькому, Шепетівському районах.

Необхідність посилення боротьби з розповсюдженням ВІЛ-інфекції в області зумовила прийняття (за поданням обласної державної адміністрації) рішення 9 сесії 5 скликання обласної Ради від 11.07. 2007 року про збільшення потужності обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом за рахунок відкриття стаціонарного відділення для лікування цієї хвороби на 30 ліжок та клініко - діагностичної лабораторії для обстеження хворих. З обласного бюджету було виділено 2 мли 300 тис. грн на капітальний ремонт приміщення.

В структурі відділення передбачено 20 ліжок для лікування дорослих, 5 - для лікування дітей та 5 - хоспісних. У закладі введено необхідну кількість посад медичного персоналу. Є необхідне обладнання для роботи відділення та лабораторії. Стаціонарне відділення Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом буде десятим серед 27 адміністративних територій України.