У 7 районах Черкащини закриють пологові відділення

У 7  районах Черкащини закриють пологові відділення

На Черкащині впроваджують європейську систему надання акушерської стаціонарної допомоги. Відповідно до неї, пологові відділення, де народжуються менше трьохсот малюків на рік треба закривати. Сенс у тому є, адже через малу кількість практики лікарі втрачають кваліфікацію і стають небезпечними для немовлят та матерів. До того ж не вистачає обладнання та медикаментів. Однак майбутніх мам така перспектива лякає. По-перше, їхати народжувати доведеться за шістдесят – сімдесят кілометрів у сусідні міста і райони. А тут ще й невизначеність, куди саме їхати і особливо тим, кому акушер вже завтра знадобиться.

У семи районах Черкащини закриють пологові відділення. Такі рекомендації Всесвітньої організації та Міністерства охорони здоров’я. Там твердять: акушерські стаціонари, де пологів менше трьохсот на рік – небезпечні. Відстань у сімдесят кілометрів, яку доведеться долати вагітній жінці, визнано некритичною.

Петро Левченко, заступник начальника обласного управління охорони здоров’я: "Кваліфікація і лікарів, і середнього медперсоналу втрачається. Нема необхідного обладнання, медикаментів, нема чергувань. Для покращення надання акушерської допомоги, для зниження малюкової смертності ми пробуємо впроваджувати цю систему".

У Чигиринській районній лікарні торік прийняли сто сімдесят дев’ять пологів. Іноді за добу три породіллі, а коли і по три дні ніхто не народжує. У відділенні на десять ліжок працює дванадцять фахівців. Кажуть, до нових змін потрібно готуватися .

Олег Андрущенко, головний лікар Чигиринської центральної районної лікарні: "По-перше, населення треба підготувати. Всі зважити "за" і "проти". Підготувати відповідну матеріально-технічну базу, бо це транспортування хворих ляже на плечі районних лікарень. Потрібно додатковий транспорт купить, сучасний".

Майбутніх мам перспектива лякає. У Надії – другі пологи. Народжувати вирішила разом з чоловіком у рідному місті. Все сталося так швидко, що за кілька десятків кілометрів навряд чи доїхала б.

Надія, породілля: "В листопаді народила моя менша сестра. Вона не зважилась тут народжувати. Вони народжували в Червоній Слободі. Вони їхали по дорозі довго, ламалися, всі хвилювалися. Взагалі, дуже ризиковано це. Вважаю, не потрібно на таке наважуватися".

Крім медичної доцільності закриття відділень, медичні чиновники наполягають на економічній. Одні пологи у невеликих лікарнях обходяться державі у півтори тисячі гривень. Тоді як у потужних стаціонарах – півтисячі. Та останнє слово – за місцевими депутатами.