Підготовка з оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2009 року, ведеться вже сьогодні

Підготовка з оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2009 року, ведеться вже сьогодні

Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту, як спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, проводиться підготовча робота до сезону відпочинку - 2009. Про це повідомив Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко.

Зокрема, за його словами, основне завдання, яке стоїть сьогодні перед Міністерством, це координація зусиль органів центральної та місцевої влади щодо організації оздоровлення дітей з метою покращення якості надання оздоровчих послуг та збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення, і перш за все дітей з числа соціально уразливих категорій.

Особлива увага структурних підрозділів Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту сьогодні зосереджена на вивченні стану підготовки дитячих оздоровчих закладів до сезону відпочинку. Також ведеться робота з удосконалення нормативно-правової бази стосовно забезпечення якості надання дітям оздоровчих послуг.

Юрій Павленко нагадав, що з 1 січня 2009 року набрав чинності Закон України „Про оздоровлення та відпочинок дітей". Він визначає і розмежовує поняття оздоровлення та відпочинку, врегульовує питання терміну перебування дитини у відпочинковому чи оздоровчому закладі, передбачає встановлення чіткого контролю за роботою дитячих закладів, забороняє їх перепрофілювання та ліквідацію.

Законом передбачена розробка низки нормативно-правових актів, які стануть основою для впровадження нових підходів до системи оздоровлення та відпочинку дітей.

"Робоча група з підготовки нормативних актів, до якої входять представники Міністерства та інших зацікавлених відомств, вже розробила по більшості з цих документів відповідні проекти, які, поки що, перебувають на етапі опрацювання", - зазначив Юрій Павленко.

За словами Міністра, йдеться про:

- Типове положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку;

- Порядок проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

- Типові штатні нормативи дитячого закладу оздоровлення та відпочинку;

- Примірний табель оснащення обладнанням та інвентарем дитячого закладу оздоровлення та відпочинку;

- Перелік платних послуг, які можуть надаватись дитячими закладами оздоровлення та відпочинку.

На сьогоднішній день вже розроблено та затверджено "Типові технічні вимоги до дитячих оздоровчих закладів, претендентів на участь у тендері по закупівлі послуг (путівок) на оздоровлення дітей соціально уразливих категорій" та "Паспорт дитячого оздоровчого закладу".

Юрій Павленко наголосив, що з метою забезпечення якісного і змістовного оздоровлення та відпочинку дітей, відповідні підрозділи Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту вже реалізують необхідні організаційні заходи.

Вони здійснюють постійний моніторинг всіх етапів проведення оздоровчої кампанії, опрацьовують оперативну інформацію із регіонів стосовно підготовки до оздоровлення та відпочинку дітей. Це дає можливість відстежити основні тенденції, порушити проблемні питання та визначити шляхи їх вирішення.

Також узагальнюється інформація про обсяги фінансування оздоровчої кампанії, передбачені бюджетами всіх рівнів та про заплановану кількість дітей шкільного віку, які будуть оздоровленні, в першу чергу з числа пільгових категорій.

Довідково:

За даними Державного комітету статистики протягом літа 2008 року в України працювали 18 672 дитячі оздоровчі заклади. З них: заміських – 686, санаторного типу – 60, з денним перебуванням – 17195, профільних – 453, праці та відпочинку – 58, відпочинку старшокласників та учнівської молоді – 41, інших – 179.

Тривалість змін в дитячих оздоровчих закладах складала від 18 до 21 дня. Вартість одного дня перебування дитини на відпочинку становила влітку 2008 року від 75 грн. до 187 грн., що на 30% більше ніж в минулому році.

За даними Держкомстату влітку 2008 року оздоровчими послугами забезпечено 2 мільйони 680 тисяч дітей, що складає 41,6 % від загальної кількості дітей шкільного віку.

Для забезпечення оздоровчої кампанії було виділено у 2008 році з різних джерел фінансування 1 мільярд 171 мільйон 383 тисячі гривень, з них:

– з місцевих бюджетів на підготовку та проведення оздоровчої кампанії використано 387 мільйонів 854 тисячі гривень;

– з державного бюджету – 102 мільйони 518 тисяч гривень;

– кошти, що надійшли від фізичних та юридичних осіб – 524 мільйонів 33 тисячі гривень;

– з Фонду соціального страхування із тимчасової втрати працездатності - 153 мільйони 781 тисяча гривень на оздоровлення дітей, які є членами сімей застрахованих осіб.

В середньому по державі у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку щорічно протягом літа відпочиває 95% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 60% - дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей, 38% - дітей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції, 36% - дітей-інвалідів, 26,4% - дітей загиблих шахтарів, 51,% - талановитих та обдарованих дітей, 55% - дітей військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків.

Але жодна з цих категорій не оздоровлена стовідсотково.