Світовий досвід імунізації проти вірусного гепатиту B (HBV)

Світовий досвід  імунізації проти вірусного гепатиту B (HBV)

У більшості Європейських країн медичні працівники розглядаються як група високого ризику щодо захворюваності на гепатит В. У зв’язку з появою на ринку багатокомпонентних вакцин, у тому числі з компонентом проти гепатиту В, в Австрії, Бельгії, Німеччині, Греції, Італії, Люксембурзі, Португалії, Іспанії імунізація проти гепатиту В починається разом з вакцинацію проти дифтерії, кашлюку та правця (перші 2 щеплення). У Португалії, Данії, Фінляндії. Франції, Греції, Іспанії, Люксембурзі і Німеччині імунізують дітей, матері яких є позитивними щодо HbsAg, одразу після народження. В Італії, Люксембурзі, Австрії, Бельгії, Іспанії (автономні регіони) і Франції вакцинація передбачена всім дітям старше 10 - 12 років з метою швидкого збільшення прошарку молоді, що має захист від даної інфекції. В Ірландії та Швеції відсутня систематична політика імунізації проти гепатиту B.

Усі країни ЄС розділяють думку ВООЗ, що контроль над інфекційними хворобами та їх ірадикація можливі лише шляхом проведення вакцинації з достатнім охопленням щепленнями відповідного контингенту. Стратегії імунізації дітей в різних країнах постійно доопрацьовуються завдяки проведенню науково-дослідних програм щодо визначення ефективності використання нових вакцин з обов‘язковим урахуванням економічного ефекту. Рівень охоплення щепленнями вакцинального комплексу дітей до 2 років проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи, і паротиту у більшості країн наближується до 100%. Але не скрізь приділяється належна увага імунізації дорослих. А саме ця група населення стає найбільш вразливою і може бути причиною епідемічних спалахів.

Графіки і політика імунізації кожної країни залежать від існуючої системи охорони здоров‘я, результатів національних спостережень, епідеміологічних особливостей тієї чи іншої інфекційної хвороби. Однак на теперішній час розглялається можливість створення єдиної гнучкої схеми вакцинації (календаря імунізації країн ЄС), яка б ураховувала позитивний багаторічний досвід вакцинопрофілактики та великий арсенал інноваційних ефективних та безпечних вакцин.