Чернівецьких школярів вчать жити економно

Чернівецьких школярів вчать жити економно

У Чернівцях школярі отримуватимуть знання про бюджет та енергозбереження з серії уроків, започаткованих міською владою

Перший урок вже відбувся в усіх школах міста. А в школі №1 його відвідали чиновники від освіти та журналісти, на чолі з міським головою.

Чернівецьких школярів чиновники й освітяни вчать жити економно. У всіх закладах середньої освіти започаткували уроки бережливості. Спершу діти разом з учителями давали визначення економіці та розбирали життєві ситуації, в яких доводиться бути ощадними. І визначали, як розподіляти сімейний бюджет. Потім провели гру з трьома командами «Дбайливі господарі», «Скептики» та «Економісти».

На уроці вчать заощаджувати не лише в родині, а й у масштабах країни. Приміром, якщо щодня вимикати лампочку бодай на одну годину, держава заощадить 87 млн. грн. Завдання нескладні, але наглядно показують, як можна заощадити. На запитання, в яких упаковках краще купувати шампунь, учні підрахували: велика банка майже вдвічі дешевша, ніж кілька пакетиків. Діти задоволені незвичним уроком, адже відкрили для себе багато цікавого.

Іван Радул, учень: "Звичайно, цікавий, дізнався багато речей, буду знати як економити".

Яна Бурковська, учениця: "Потрібно економити – брати речі, наприклад, з одягу: дорожчий – його можна довше носити, я б вибирала його з іншого дешевого, який на два-три дні".

Влада називає такі уроки показовими, адже вони готують дітей до дорослого життя.

Микола Федорук, міський голова: "Я отримав велике задоволення, дякую вчителям, які підготували і вели цей урок, вам дякую – ви також і дбайливі, і економні".

А вчителі сподіваються: заняття навчать школярів правильно розподіляти гроші й бути ощадними, аби краще жилося не лише їхнім родинам, а й усій країні.