6 дітей з соціального центру “Мати і дитина разом” захворіли на гострі кишкові інфекції

6 дітей з соціального центру “Мати і дитина разом” захворіли на гострі кишкові інфекції

Згідно з повідомленням Фастівської райсанепідстанції, отриманим Київською обласною санепідстанцією, о 8.30 год. в комунальному закладі Київської обласної ради (КЗ КОР) “Київський обласний соціальний центр “Мати і дитина разом”, зареєстровано 6 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції серед дітей віком від 1,5 міс. до 11 міс.

12 січня 6 дітей з соціального центру “Мати і дитина разом” звернулися за медичною допомогою на станцію “швидкої допомоги”, були доставлені в приймальне відділення Фастівської ЦРЛ, оглянуті лікарем-інфекціоністом та лікарем-педіатром дитячого відділення. Встановлений попередній діагноз: “гострий гастроентероколіт”.

Діти разом з матерями 12.01.2009р. були госпіталізовані в інфекційне відділення Київської обласної дитячої лікарні м. Боярка з діагнозом: “Гострий гастроентероколіт”.

Відповідно до поданих термінових повідомлень перша дитина захворіла 08.01.2009 р., троє дітей захворіли 09.01.2009р., одна дитина – 10.01.2009р., ще одна – 11.01.2009р. За медичною допомогою діти звернулися 12.01.2009 р.

Перебіг захворювання у дітей середньої важкості.

Встановлено, що в обласному соціальному центрі загалом мешкає 13 дітей із матерями, із яких 6 – перебувають в КОДЛ, 2 пари мати-дитина – у дитячому відділенні Фастівської ЦРЛ з діагнозами: “лівостороння пневмонія, дихальна недостатність ІІ ступеня”, “гострий обструктивний бронхіт, дихальна недостатність І-ІІ ступеню, гіперплазія тімусу”, 5 пар мати-дитина станом на 17-00 год. 12.01.2009р. перебувають в КЗ КОР “Київський обласний соціальний центр “Мати і дитина разом”.

При санітарно-епідеміологічному обстеженні закладу, проведеному фахівцями Фастівської СЕС встановлено, що діти з матерями проживають в окремих кімнатах, перебувають на штучному вигодовуванні, приготування їжі здійснюється кожною мамою окремо. При обстеженні встановлено порушення санітарно-протиепідемічного режиму: прибиральний та розподільчий інвентар використовувалися не за цільовим призначенням, виявлено порушення термінів зберігання харчових продуктів.

Враховуючи сезонність, гострий початок захворювання, клінічний перебіг (наявність у хворих катарального та діарейного синдромів), сприятливу вікову групу дітей віком до 1 року життя, не виключається захворювання на ротавірусну інфекцію, поширенню якої сприяли виявлені порушення санітарно-протиепідемічного режиму в закладі. Остаточний діагноз буде поставлено після завершення бактеріологічних та вірусологічних досліджень.

12.01.2009р. за місцем мешкання дітей в КЗ КОР “Київський обласний соціальний центр “Мати і дитина разом” проведені протиепідемічні заходи та заключна дезінфекція, взято зразки для лабораторного дослідження.

Фастівською ЦРЛ разом з медичним працівником КЗ КОР “Київський обласний соціальний центр “Мати і дитина разом” організовано медичне спостереження за контактними особами.

За виявлені порушення притягнуто до адміністративної відповідальності директора соціального центру та медичну сестру, винесено постанову головного державного санітарного лікаря Фастівського району № 1 від 12.01.2009р. про вилучення з реалізації продуктів з порушеними термінами реалізації.

Ситуація перебуває під контролем Київської обласної санепідстанції.