Збільшилася вартість дитячого святкового подарунка, що не обкладається податком

Збільшилася вартість дитячого святкового подарунка, що не обкладається податком

З 1 січня 2009 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» щодо вартості і строків придбання подарунків».

Відповідно до закону, збільшується загальна вартість дитячого святкового подарунка, який не обкладається податком. Вона становитиме не більше 8 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня звітного податкового року. Таким чином, максимальна вартість подарунка, який не обкладається податком, в січні 2009 року становить 50 грн. 64 коп. замість 17 гривень, як це було передбачено попереднім положенням закону. До цього вартість мала не перевищувати одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Законом також розширено строки придбання святкових подарунків.

Нагадуємо, що від оподаткування звільняються дитячі святкові подарунки, що є наборами товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальна вартість яких не перевищує 8 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня звітного податкового року.

Закон ухвалено Верховною Радою 19 грудня 2008 року, підписано Президентом України 30 грудня 2008 року.