7 мільйонів гривень – така ціна родинного доброботу

7 мільйонів гривень – така ціна родинного доброботу

Понад 7 мільйонів гривень – така ціна родинного доброботу двохсот шістдесяти п’яти українських дітей. Саме таку суму витратив Фонд Віктора Пінчука, аби облаштувати життя 25-ти багатодітним родинам Львівської та Дніпропетровської областей. Програму, яку ініціював Президент України, у кожній області втілювали у життя меценати з великого бізнесу. Упродовж року по всій державі новосілля у нових та відремонтованих старих оселях відсвяткували десятки багатодітних сімей.

Багатодітні родини Львівщини побували в «машині часу». Саме так батьки сімей, у яких понад 10 дітей, називають допомогу від Фонду Віктора Пінчука. В оселях цих родин зробили ремонт, встановили опалення, придбали меблі й техніку. Усе це самотужки вони б не зробили й за десять років.

Люба Дробіт, багатодітна мама: «Ми розраховували на власні сили, що з часом самі будемо робити. Але слава Богу, видно Господь почув, щоб краще було, щоб дітям в нашій сім`ї – 12 дітям, щоб вони не відрізнялися від інших».

«Машина часу» подарувала людям більше дозвілля. Тепер у сім’ї Дробіт уже не турбуються, де взяти дрова. А діти після школи, замість іти у ліс та рубати дерева, беруться за уроки. В усіх кімнатах – газові конвектори та нова підлога. А на подвір’ї встелили асфальт і поставили паркан.

Надія Богачевська, бабуся: «Ой, зараз в нас дуже зима легка. Ранком нам треба було вставати в шостій, підпалювати в кухні, щоб дрова розгорілися. А зараз – краще...»

На Львівщині, крім родини Дробіт, допомогли ще 13 багатодітним сім’ям. Усе про що вони мріяли – тепер реальність.

Валерій Вакарюк, віце-президент Фонду Віктора Пінчука: "В принципі, у нас не було уніфікованого підходу, тому що він тут, ну, неможливий був. З кожною сім’єю ми працювали окремо, по власній програмі".

Програму допомоги багатодітним сім’ям зініціював Президент України. На Львівщині та Дніпропетровщині домашній затишок створив фонд Віктора Пінчука. 17 родинам за гроші мецената допомогли з ремонтом будинків, а восьми сім’ям купили чи збудували нове житло. Так усього за рік у щасливе дитинство на «машині часу» переїхали 265 дітей.