У школах все частіше торгують шкідливим для дитячого організму фаст-фудом

У школах все частіше торгують шкідливим для дитячого організму фаст-фудом

Сьогодні в Донецьку відбулася нарада, на якому обговорювалося питання про стан організації харчування учнів у загальноосвітніх школах області . На сьогоднішній день у школах навчається більш 400 тис. дітей і третя частина з них - це учні початкових класів. Саме для них особливо важливо правильно харчуватися. Саме з цього початків свій виступ начальник керування торгівлі і побутового обслуговування населення Донецької облдержадміністрації Олександр Русанов. При цьому усе більше дітей стали купувати шкільні обіди. "Якщо в 2003 році відсоток охоплення харчування складав 64,3, то в 2004 - 2005 році ця цифра склала 79,9%", - відзначив Русанов.

Близько 12 тисяч учнів пільгової категорії (дитяти-сироти, діти, позбавлені батьківської опіки, діти з багатодітних родин ) щодня одержують безкоштовні сніданки за рахунок засобів з місцевих бюджетів. Вартість сніданків складає від 0,9 грн. до 2,5 грн. Хоча, виходячи з норм харчування затверджених постановою Кабінету Міністрів, вартість набору продуктів для початкових класів, що учаться, повинна складати близько 3 грн., а такої суми не виділяє жоден міський або районний бюджет.

Перед початком наради в холі був організований виставка-продаж борошняних і кондитерських виробів, приготовлених фахівцями підприємств шкільного харчування з Донецька, Селидово, Горлівки , Красноармейска. Тільки в кореспондента "Ура-информ.Донбас" з'явився сумнів: чи можуть придбати ці "разносолы" учні в шкільних буфетах. Як свідчить практика, там усі частіше торгують шкідливим для дитячого організму фаст-фудом. Чіпси, снейки, сухарики, кола давно вже міцно обґрунтувалися в шкільних їдальнях.

//ura.dn.ua