Через відключення електрики в пологовому будинку загинуло немовля

Через відключення електрики в пологовому будинку загинуло немовля

10 грудня 2008 року в Ужгороді сталася трагедія. Із-за знеструмлення пологового будинку зупинився апарат життєзабезпечення, котрий тримав «на плаву» життя новонародженої дитини. З етичних міркувань прізвища батьків померлої дитинки не називаю. Це мешканці м. Чоп, молоді освічені люди, які дуже мріяли мати дитину. І Бог їм її дав – 10.12.2008 року в пологовому відділенні Ужгорода народився гарненький хлопчик. Час появи на світ нового громадянина зареєстровано в журналі – 01 год. 15 хв. Про це сьогодні, 15 грудня, ЗІК повідомили в Ужгороді. Не обійшлося й без ускладнень під час пологів, але лікарі заспокоювали батьків: медичне обладнання в них надійне, отже кілька днів дитинка буде в реанімаційному відділенні, а життєдіяльність їй підтримають апарати штучного дихання та мікроклімату. А там дитя самостійно дихатиме й розвиватиметься. Пан Олег, батько дитини, каже, що лікарі відносилися до породіллі дуже тепло, з турботою, а новонародженої дитинки не покидали ні на мить. Та трапилося невиправне…

О 18.15 того ж дня весь пологовий будинок поринув в пітьму – відключили енергозабезпечення. Апарат підтримання температурного режиму відключився одразу, інший, що подавав кисень до легень хлопчика, ще хвилин десять попрацював на акумуляторі й «згас». Почало згасати й життя дитини. Незважаючи на реанімаційні заходи лікарів, хлопчика врятувати не вдалося. З приводу трагічної смерті сина пан Олег має наміри позиватися до суду. Необхідно відзначити, що в сусідньому з палатою приміщенні знаходиться електрогенератор, який повинен забезпечувати родильне відділення струмом в разі аварійного відключення від централізованої мережі. Однак, електрогенератор знаходиться в неробочому стані, до нього навіть не підведений кабель.

Як вдалося з'ясувати, це вже третій випадок за рік в пологовому будинку, який пов'язаний із відключенням медичного закладу від електрики.