На Закарпатті розпочала роботу Всеукраїнська школа відповідального батьківства
- Автор
- Дата публикации
- Автор
11 грудня 2008 року в Закарпатській області розпочав роботу дводенний захід під назвою «Всеукраїнська школа відповідального батьківства». Організаторами заходу виступили Закарпатська обласна державна адміністрація та Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні (спільний проект Європейського Союзу, Програми розвитку ООН та Шведського агентства з міжнародної співпраці та розвитку Sida). Для обговорення питання відповідального батьківства та обміну досвідом зібрались пресдтавники державних, неурядових та релігійних організацій, які у своїй діяльності опікуться саме підготовкою батьків до виконання своєї місії. Відкриваючи засідання, директор департаменту сімейної та ґендерної політики Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Елла Ламах відзначила, що підтримка сім’ї є пріоритетом державної політики. «Сьогодні експерти відзначають, що дуже багато факторів негативно впливають на інститут сім’ї, - повідомила Елла Ламах, - значний вплив на демографію спричиняє світова фіінансова криза, однак необхідно також визнати певне зниження авторитету сім’ї в сучасному суспільстві та втрату багатих сімейних традицій, які були завжди притаманні українсокму народу».
Саме тому, за словами Елли Ламах, держава визначила підтримку та розвиток сім’ї одним з головних пріоритетів. «Говорячи про гармонійний розвиток сім’ї ми повинні також і враховувати ґендерний аспект цього питання, - зазначила директор департаменту, - оскільки стереотипи, які панують в суспільстві покладають виховну роль на матір і створюють штучні перешкоди чоловікам на їх шляху до відповідального батьківства».
Координатор Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні Лариса Кобелянська зауважила, що не слід трактувати відповідальне батьківство лише, як питання чоловіків, оскільки цей термін охоплює і мам, і татусів. Водночас Лариса Кобелянська погодилась, що саме чоловіки стикаються з проблемами повноцінного виконання обов’язків татуся.
«Чоловіку і досі буває складно взяти декретну відпустку, щоб доглядати за дитиною, - констатувала координатор Програми, - в цей же час ми маємо статистику, що 33 відсотки дітей в Україні виховуються одинокими матерями, і навіть у повних родинах чоловіки не завжди мають можливість, а іноді й бажання бути татусями не лише номінально».
Заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Брензович повідомив, що Закарпатська область ще у 2004 році звернулась до питання виховання відповідальних батьків і ще тоді запровадила перші зайняття для татусів. «Нині відзначається суттєвий прогрес щодо забезпечення татусів необхідною допомогою, а днями один з працівників облради пішов у відпустку по догляду за дитиною», - повідомив Василь Брензович.
Програма заходу передбачає презентацію діяльності кожної організації, що бере участь у заході та обговорення цілої низки питань, що стосуються реалізації батьківських прав та обов’язків чоловіка та жінки.