Засідання робочої групи щодо проблем дітей, яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІДу
- Автор
- Дата публикации
9 грудня в Києві відбулося засідання робочої групи щодо проблем дітей, яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІДу.
Організатором третього за рахунком засідання є Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ-СНІД.
Засідання зібрало представників Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ-СНІД, Програми «Родина для дитини», працівників центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді та ін.
На попередніх засіданнях групи було розроблено карту послуг, яку належить надавати дітям, яких так чи інакше торкнулась епідемія ВІЛ/СНІДу. Учасники третього засідання мали на меті показати напрацювання та сформувати спільне бачення державними та громадськими організаціями того, як надавати послуги дітям, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу, зокрема cтосовно того, чи державні та недержавні центри для допомоги ВІЛ-інфікованим дітям та молоді мають працювати паралельно, чи вони мають бути об’єднанні в один, як створити єдиний ресурсний центр даних про дітей, яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІДу.
Наразі основними проблемами сфери надання соціальних послуг, на думку учасників засідання, є підготовка персоналу для надання допомоги, якість надання соціальних послуг, залучення до допомоги клієнтів віддалених районів, транспортування їх у разі потреби, їх харчування тощо.
Заступник директора Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Ірина Дубиніна, виступаючи на засіданні, зазначила, що зараз в Україні соціальну допомогу хворим на ВІЛ/СНІД надають і державні служби і недержавні центри, при тому, що європейська міжнародна практика - це надання допомоги в спеціалізованих закладах, які там є дуже мобільними і надають весь комплекс послуг, якого потребує клієнт. В Україні ж наразі надається той спектр послуг, який є можливості надавати. Вона також висловилася за вироблення спільної точки зору на основоположні питання в цій сфері у державних та громадських організацій, об’єднання їх зусиль на рівні і загальноукраїнському і регіональному та залучення на цій основі до співпраці бізнесового та громадського ресурсу.
Наразі в Україні функціонують 7 центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді: два у місті Києві та по одному в Автономній Республіці Крим, Дніпропетровській, Луганській, Одеській та Харківській областях. За 9 місяців цього року у центрах отримали послуги 6300 людей