Головна новорічна ялинка Києва засяє на Майдані Незалежності 20 грудня

Головна новорічна ялинка Києва засяє на Майдані Незалежності 20 грудня

Головну ялинку міста засвітять 20 грудня о 18-00 в рамках сформованої столичною владою Програми загальноміських новорічно-різдвяних заходів. Відповідне розпорядження «Про проведення Новорічних та Різдвяних заходів» підписав Київський міський голова Леонід Черновецький. Про це йшлося на нараді під головуванням заступника голови КМДА Віталія Журавського.

За його словами, міська влада встановить головну новорічну ялинку м. Києва, наповнену живою хвоєю. Для цього буде використано близько 450 ялинок, що забезпечуються за рахунок планової санітарної вирубки дерев, а отже це не шкодить зеленим насадженням. Висота ялинки становитиме 35 метрів.

«Питання використання штучної ялинки поставало минулого року, проте сума на її придбання та встановлення становить більше 3,5 млн. гривень. Виділяти такі кошти у період фінансової кризи недоцільно», - зазначив Віталій Журавський.

Він також розповів, що монтаж металевих конструкцій новорічної ялинки на Майдані Незалежності розпочнеться 7 грудня, а до 13 грудня її буде підключено до електромережі.

Цього року ялинку буде оформлено кольоровими кульками (близько 100 штук), гірляндами, сніжинками. Буде впроваджено новий світлодіодний дизайн – світлова гірлянда складається з близько 5 км лампочок загальною кількістю 15-20 тис. штук. Завдяки новій комп’ютерній програмі гра кольорів на гірлянді не буде повторюватись протягом 7 хвилин.

На святі засвічення головної новорічної ялинки на Майдані Незалежності будуть присутні керівники держави та міста і почесні гості. Безпеку громадян та посадових осіб під час відкриття ялинки та протягом проведення всіх святкових заходів забезпечить ГУ МВС України в м. Києві.

Вперше на святі буде Санта-Клаус, який приїде до України з Лапландії. Крім того, будуть організовані фольклорні театралізовані вистави у винятково українському національному форматі.