Cоціально-інформаційна кампанія Побач. Почуй. Скажи

Автор

4 грудня 2008 року Український Фонд «Благополуччя дітей» та Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту провели спільну прес-конференцію з нагоди початку соціально-інформаційної кампанії «Побач. Почуй. Скажи». Компанія спрямована на допомогу дітям, які страждають від насильства, профілактику цього негативного явища в Україні, активізацію діяльності громадськості щодо подолання проблем насильства над дітьми.

Директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Людмила Волинець, відкриваючи прес-конференцію, зазначила, що є такі питання, які українському суспільству ще належить усвідомити, і сюди треба зарахувати проблему фізичних покарань в сім’ї та проблему психологічного насильства над дітьми. За словами Директора департаменту, на жаль, в більшості випадків суспільство приймає такі негативні явища як норму, тому значення соціально-інформаційної кампанії «Побач. Почуй. Скажи» переоцінити не можна.

Людмила Волинець також зауважила, що в суспільстві не вистачає популяризації сімей, де батьки виховують чудових дітей, не вдаючись до фізичних покарань. Натомість стереотипи, коли побиття вважається ефективним і до того ж традиційним виховним прийомом, в суспільстві продовжують залишатися дуже стійкими. Вона закликала проводити Кампанію в тому ключі, який не акцентуватиме увагу на найгірших проявах, а навпаки - пропагуватиме найкращі зразки виховання в сім’ї, яких чимало є в Україні і приклади яких, зокрема, були продемонстровані нещодавно на Всеукраїнському форумі усиновлювачів у Києві.

Кампанія «Побач. Почуй. Скажи» впроваджується Фондом «Благополуччя дітей» в 14 регіонах України в рамках проекту «Дитинство без насильства – покращення системи захисту дітей у Східній Європі» за підтримки «Oak Foundation» (Швейцарія). Кампанія була розроблена Фондом «Нічиї діти» (Варшава, Польща) і одночасно проходить в Латвії, Литві, Україні, Польщі, Македонії, Молдові, Болгарії. Матеріали кампанії на некомерційних засадах створені рекламною агенцією DDB Warsaw (Варшава, Польща) та адаптовані агенцією DDB Ukraine (Україна).

В рамках компанії передбачено випуск та розповсюдження плакатів, буклетів, сітілайтів, які мають привернути увагу громадськості до проблеми насильства над дітьми та необхідності втручання у такі ситуації; обговорення проблеми насильства та можливостей її розв’язання під час проведення заходів та зустрічей між представниками місцевих громад, організацій, що працюють із дітьми, які постраждали від насильства;

У прес-конференції взяли участь представники Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, Міжнародного правозахисного центру «Ла Страда Україна» та ін.

Довідково

Конвенція ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року проголосила за обов’язок держав застосовувати всі можливі заходи для захисту дитини від «усіх форм фізичного чи психічного насильства, образи чи зловживання, відсутності піклування чи грубого, недбайливого ставлення, експлуатації, серед іншого й сексуальної».

Поряд з цим, згідно даних ВООЗ, 2 млн. дітей щорічно стають жертвами жорстокого поводження, кожна десята дитина гине, 2 тис. закінчують життя самогубством, більше 50 тис. полишають свої домівки.