Освіта для інвалідів – крок за кроком до гідних умов

Автор

У рамках відзначання Міжнародного дня інвалідів в Українському домі відбувся “круглий стіл” на тему “Освіта інвалідів”. Представники Міністерства освіти і науки порушили проблемні питання та констатували здобутки останніх років у навчанні та працевлаштуванні інвалідів. Учасниками, серед яких були представники Міністерства праці та соціальної політики і громадських організацій інвалідів, було визначено, що освіта в країні для таких людей розвивається не так масштабно, як хотілося б. Але крок за кроком наше суспільство наближується до створення гідних умов для освіти людей з особливими потребами.

Як зазначив заступник директора департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти та науки В’ячеслав Супрун, для інвалідів здобути професію є життєвою необхідністю. Реалізуючи себе професійно й соціально, такі люди почувають себе в суспільстві більш впевнено. Він поінформував, що впродовж 2008 року було працевлаштовано більше, ніж 2 тисячі осіб з особливими потребами. За його словами, з 919 професійно-технічних навчальних закладів близько 300 здійснюють підготовку інвалідів за 27 професіями. У столиці зараз 142 учні-інваліди слуху здобувають професію в профтехучилищах. Отримувати знання їм допомагають сурдоперекладачі.

За словами радника Міністра освіти та науки Андрія Шевцова, в Україні кількість студентів-інвалідів з кожним роком зростає. Порівняно з попереднім роком у 2008 році кількість студентів з особливими потребами в Україні збільшилась на 1300 осіб.

Як повідомив начальник відділу департаменту вищої освіти Микола Фоменко, у Міністерстві освіти і науки нещодавно відбулась підсумкова колегія з вищої освіти, на якій керівникам вищих навчальних закладів було доручено обладнати університети пандусами, спеціально обладнаними туалетами, медичними кімнатами тощо.