На Буковині знизився показник ранньої малюкової смертності
- Автор
- Дата публикации
Рання малюкова смертність у Чернівецькій області цього року знизилася з 5,6 промілє до 3 промілє, мертвонароджуваність становила 3,9 промілє проти 5,2 промілє за ідентичний період минулого року, рівень перинатальної смертності знизився з 10,6 до 7,2 на тисячу новонароджених. Про це на засіданні колегії ОДА, яка заслухала стан виконання в області Державної програми «Репродуктивне здоров'я нації на період до 2015 року», повідомив начальник Головного управління охорони здоров’я ОДА Ігор Шкробанець.
Найвищий показник малюкової смертності сьогодні на Буковині зафіксовано у Заставнівському та Глибоцькому районах, а найнижчий – у Кельменецькому, Путильському та Герцаївському районах.
На думку Ігоря Шкробанця, на зниження показників малюкової та перинатальної смертності в області суттєво вплинуло створення у червні 2006 року на базі обласного медико-діагностичного центру обласного Центру антенатальної охорони плоду та медико-генетики, який надає спеціалізовану допомогу вагітним, покращання матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів охорони материнства та дитинства.
За 9 місяців цього року для лікувально-профілактичних закладів охорони материнства та дитинства закуплено обладнання та медикаментів на суму майже 2 млн грн з державного бюджету, 449 тис. грн – з обласного, понад 560 тис. грн – з міського, та понад 400 тис. грн – з районного бюджетів. Ще 281 тис. грн пожертвували спонсори.
Упродовж 2007-2008 років проведені капітальні реконструкції пологових відділень семи районів області та пологових будинків Чернівців. На ремонтні роботи пологових будинків Чернівців та пологових відділень ЦРЛ з різних джерел фінансування було витрачено майже 1 млн 150 тис. грн.
У 2009 році заплановано ввести в дію після добудови пологові відділення в Герцаївській, Хотинській, Сокирянській та Новоселицькій районних лікарнях.
Перед обласним Центром антенатальної охорони плоду та медико-генетики поставлено завдання сформувати обласний комп'ютерний реєстр вагітних високого ризику материнської та перинатальної патології та впровадити методи інвазивної діагностики.