День спільних дій в інтересах дітей

День спільних дій в інтересах дітей

Конвенція ООН про права дитини стала універсальним зведенням норм, в яких відображено нову концепцію дитини як особистості, члена сім’ї, суспільства, громади. Дитина була визнана незалежним суб’єктом, який володіє правом, а не пасивним одержувачем допомоги. У даний час Конвенція найбільш широко визнаний міжнародний документ з прав людини. Її учасники – 192 держави.

Обов`язок держави, дорослих, громади, меценатів робити все можливе аби життя дітей було безхмарним, допомогти дитині розвинути свій талант, подолати ізоляцію.

День спільних дій в інтересах дітей – день консолідації зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, що опікуються проблемами дітей, засобів масової інформації, а також кожної дитини та кожного дорослого, хто небайдужий до становища дітей в нашій країні.

Що може бути благороднішим, ніж підтримати прагнення дитини-інваліда реалізувати своє право на освіту незалежно від стану здоров’я, дитини, яка живе з ВІЛ – на лікування, догляд та підтримку, дитини-сироти – зростати у родинному теплі та турботі.

Сьогодні наші діти подають нам приклади милосердя, вони прагнуть брати участь у прийнятті рішень, хочуть висловлювати власну думку, намагаються бути щирими українцями та корисними для суспільства, прагнуть жити у демократичній європейській державі, хочуть стабільності та впевненості в завтрашньому дні.

Кожен із нас має зробити для дітей свою добру справу, щоб вони росли щасливими і здоровими, на радість батькам і державі. Почуємо дітей сьогодні, подивимось на світ їх неупередженими очима, щоб потім пишатися нашими дітьми і бути спокійними за майбутнє своєї країни.

ДОВІДКОВО:

У травні 2002 року відбулася Спеціальна Сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, яка проходила за участю дітей. Вперше за свою історію Генеральна Асамблея ООН поставила питання щодо прав дітей на Спеціальній Сесії! Представники усіх держав мали нагоду з’ясувати, наскільки вони виконали власні зобов’язання перед дітьми, яким чином йде процес впровадження Плану Дій по виживанню, захисту та розвитку дітей.

З 20 листопада 2003 року Україна відзначається День спільних дій в інтересах дітей, як один із шляхів консолідації зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, що опікуються проблемами дітей, засобів масової інформації, соціально відповідального бізнесу, а також кожного, хто небайдужий до становища дітей в нашій країні.

Виконання положень Конвенції дозволить забезпечити:

дітям-інвалідам – реалізувати своє право на освіту незалежно від стану здоров׳я та місця виховання;

дітям–сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування – реалізувати право на сімейне виховання шляхом усиновлення, влаштування під опіку, в дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї;

дітям, які живуть з ВІЛ – доступ до діагностики, лікування, догляду та підтримки;

усім дітям – рівний доступ до культурних цінностей, закладів, підприємств та організацій культури, позашкільних навчальних закладів;

дітям, що перебувають у конфлікті з законом – ювенальне судочинство.

День спільних дій в інтересах дітей проводиться не тільки для дітей. Він проходить з безпосередньою активною участю самих дітей, а також батьків, бо саме батьки поряд з державою є основними гарантами виконання Конвенції ООН про права дитини.