У найближчий час українським школярам і студентам прийдеться несолодко

Автор

За офіційною інформацією, розповсюдженої місцевими СМИ, група вчених розробила унікальну програму, що дозволяє практично безпомилково визначати плагіат у творах, рефератах і наукових працях.

Як затверджують самі автори ідеї, принцип нової розробки простий. Вона сканує і виділяє визначеним кольором усі словосполучення й обороти, що періодично зустрічаються в Інтернету . У тому випадку, якщо недбайливий автор спробує привласнити праці своїх видатних попередників, куратор відразу ж зможе знайти всі погрішності і недоліки.

Викладачі вузів виразили надію, що сенсаційний винахід нарешті буде запатентоване й одержить саме широке поширення в навчальних закладах. Ні для кого не секрет, що більшість студентів беруть з Інтернету вже готові роботи, і педагоги не можуть розібратися в рівні знань і підготовки окремо узятої людини. Утім, як відзначають самі автори ідеї, для того, щоб цілком реалізувати програму, необхідні засоби, яких зараз немає.

Новий проект розглядається й у Вищій атестаційній комісії. Її члени уже відзначили, що втілення в життя плану боротьби з плагіатом змусить українську інтелігенцію виконувати свій прямий обов'язок - допомагати суспільству виходити з нинішньої політичної, економічної і духовної кризи. "Наша задача - виховати покоління романтиків і чесних людей, - говорить викладач Київського університету Ігор Сорокін, - може бути, за допомогою всіляких контролюючих програм нам удасться викорінити плагіат".

По деяким даним, зараз горезвісна програма вже діє в декількох українських вузах. Про її ефективність поки говорити складно. Відомо лише, що багато студентів усерйоз "узялися за розум" і перестали списувати чужі роботи.

Утім, працівники комп'ютерних фірм, що займаються поширенням рефератів і курсових робіт, упевнені, що ніякі досягнення сучасної науки не перешкодять учням шукати потрібну інформацію з Інтернету. Тому що наукова праця науковій праці ворожнеча, і часом для того, щоб знайти відповідність оригінальному текстові, іншому викладачеві потрібно не один тиждень...

//www.donetsk.dn.ua