Завершився Всеукраїнський фестиваль художньої самодіяльності серед дітей з вадами слуху

Завершився Всеукраїнський фестиваль художньої самодіяльності серед дітей з вадами слуху

Відбіркові тури Українське товариство глухих розпочало ще у березні, переможців фестивалю вітали під час гала-концерту в Культурному центрі УТОГ у Києві.

Микола навчається у Полтавській спецшколі-інтернаті. Хлопчик глухий від народження. Слуху позбавлені його мама і тато. У Миколи багато друзів, проте серед них немає здорових дітей. Вони з мене насміхаються, каже Микола. Хлопчик знайшов оригінальний спосіб вирішення проблеми – він став клоуном. Коли виступає на сцені, перекладачі йому не потрібні.

Микола Дроговоз, лауреат фестивалю у жанрі клоунада:

- Мене звуть Микола, прізвище - Дроговоз. Мені 14 років. Я займаюся клоунадою ще з дитинства, також я співаю.

Мистецтво для дітей Із вадами слуху стає універсальним способом спілкування зі світом. Часто такі діти дуже обдаровані. Вони співають – мовою жестів, танцюють, вивчають пантоміму, клоунаду, акторське мистецтво.

Щоб навчитися танцювати, дітям доводиться докладати багато зусиль. Адже вони не чують музики, лише відчувають вібрацію та ритм. Професійні педагоги в дефіциті. Киянам пощастило найбільше - вони відвідують гуртки при культурному центрі Українського товариства глухих. Окрім цього, товариство допомагає своїм підопічним здобути професію та отримати роботу.

Юрій Максименко, голова УТОГ:

- Нашому Товариству вже 72 роки. Ми займаємось усім, чим тільки можна, адже в першу чергу глухі зі своїми проблемами приходять до нас. А якщо треба якісь проблеми вирішити за межами товариства - то вони звертаються за допомогою до наших фахівців та перекладачів.

Звісно, товариство глухих не у змозі вирішити всі проблеми самотужки. Одним із найболючіших і досі залишається питання інформаційного вакууму - суспільство нічого не знає про життя глухих, а вони не отримують повний обсяг інформації через технічні перешкоди.

Володимир Скурчинський, директор музею УТОГ:

- Глухі переживають, що жестового перекладу на телебаченні не вистачає. Ми дуже мало інформації отримуємо. От я письменний, - все, що треба -можу прочитати. А хто неписьменний? Душа болить!

Люди з вадами слуху - такі сАмі, як усі інші. Їм лише потрібно трохи більше уваги та допомога. Представники Міністерств освіти, праці та культури, які вперше відвідали культурний центр УТОГ під час фестивалю, пообіцяли, що в майбутньому вІьмуть фестиваль під свою опіку. Члени товариства дуже на це сподіваються

//5tv.com.ua