Тяжка доля Дитячої лікарня майбутнього
- Автор
- Дата публикации
Незабаром мине 2 роки з часу проведення телемарафону, коли вся країна жертвувала гроші на Дитячу лікарню майбутнього. Бізнесмени декларували сотні тисяч гривень, звичайні люди за допомогою СМС надсилали по 5 гривень. Усім миром вдалося зібрати 260 мільйонів гривень. Однак відкриття лікарні, яке мало відбутися вже наступного року, переноситься на невизначений термін.
Українська бюрократія вбиває дітей. Уже наступного року Дитяча лікарня майбутнього мала рятувати сотні маленьких життів. Однак наразі куратори проекту потонули в тоннах паперів. Через два роки після закладання цієї капсули виявилося, що на ділянці - реліктові дерева, які не можна вирубувати. Згодом почалися проблеми з виділенням нової землі і збором тисяч підписів.
Катерина Ющенко, голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна-3000»: "Кожен день, що це відкладається, я розумію, що це діти хворі можуть умирати. То я дуже закликаю всіх, що знов пробують нам створити якісь перепони щодо цієї землі, – зрозумійте, що це життя дітей".
Сьогодні питання із землею ніби вирішено, і навесні мають розпочати будівництво. Однак керівники проекту вже бояться називати нову дату відкриття лікарні. Запевняють лише, що зібрані гроші не пропадуть. Під час марафону благодійники задекларували 260 мільйонів гривень, із меценатами уклали угоди і поділили надходження грошей на транші. Сьогодні на рахунках у банках понад 100 мільйонів гривень. Фінансова криза їх не девальвує, запевняють у фонді.
Андрій Мірошниченко, голова наглядової ради Благодійного фонду «Дитяча лікарня майбутнього»: "В нас зобов’язання з різними меценатами зафіксовані в різних валютах, тому в нас хіджирування відбулось. Відсотки, які ми отримуємо як прибуток з депозиту, вони повністю захищають нас від тих коливань, які існують".
Заборона Нацбанку щодо депозитів керівників проекту не бентежить – вони створили гнучку систему вкладів, які завершуються в різні терміни. Страхуються куратори проекту і щодо договорів на постачання обладнання. Угоди лише з великими світовими виробниками, які пережили не одну фінансову кризу.
Ростислав Землинський, член правління Благодійного фонду «Дитяча лікарня майбутнього»: "Вартість обладнання ми власне зафіксували в гривнях з прив’язкою до курсу Нацбанку України на момент укладення цього договору. Тобто всі інші ризики після укладання договорів це є ризики постачальників".
Лікарі, які працюватимуть на цьому обладнанні, уже сьогодні навчаються в Німеччині, США та інших країнах. Там таку апаратуру використовують давно, адже в цих державах життя дітей цінніше за дерева і політичні конфлікти.