На Буковині економлять на харчуванні безпритульних дітей

На Буковині економлять на харчуванні безпритульних дітей

З загальної кількості випускників шкіл-інтернатів у Чернівецькій області лише 42% продовжили навчання, з яких 56% вступило до професійно-технічних училищ, 17% - до коледжів та 8,8% - до вищих навчальних закладів. Про це сьогодні, 6 листопада, власкора ЗІКу повідомили у прес-службі КРУ в Чернівецькій області.

КРУ у Чернівецькій області здійснило фінансовий аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених для надання субвенції на виплату соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. У ході аудиту встановлено, що незважаючи на значний обсяг фінансування цих видатків (2,6 млн грн), на Буковині збільшується кількість дітей, яких було повернено до інтернатних закладів з опікунських або прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу. Збільшується також кількість вихованців притулку для неповнолітніх, в основному дітей, які перебували в інтернатних закладах.

Служби у справах дітей недостатньо надають уваги розвитку дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, місцеві ради не затверджують та не виділяють кошти на створення таких закладів.

Оформлення необхідного пакета документів на дитину затягується, судові органи зволікають з розглядом справ щодо позбавлення батьківських прав родичів, діти яких знаходяться у притулках.

КРУ також встановило, що при виділенні коштів на утримання притулку були не враховані натуральні норми забезпечення безпритульних дітей всім необхідним, зокрема, витрати на харчування однієї дитини притулку у 2007 році були на 32% менші від норми – при нормі забезпечення однієї дитини в рік 6,3 тис. грн фактичні витрати становили 4,3 тис. грн.

За даними Служби у справах дітей ОДА, в порівнянні з кінцем 2005 року кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Чернівецькій області зросла майже на 17%