Адаптувати до життя випускників інтернатів та дитячих будинків прагнуть у Кривому Розі

Адаптувати до життя випускників інтернатів та дитячих будинків прагнуть у Кривому Розі

Перед тим, як піти на вільний хліб, випускників навчально-виховних закладів запрошують до соціальних гуртожитків. Крім юридичних, психологічних порад діти-сироти вчаться найелементарнішому — прати та готувати. У Кривому Розі адаптують сиріт до дорослого життя. Тут працює єдиний соціальний гуртожиток для випускників інтернатів. Тридцять чотири підлітки опановують елементарні побутові навички: прати, готувати, прибирати. У сиротинцях, на жаль, такому не вчать.

Сергій Семеніхін, директор соціального гуртожитку: "Мы представляем бесплатное жилье, все социальные услуги, но питаются и одеваются они за свой счет. Коммунальные услуги оплачиваем тоже мы, и это немаловажно".

У цих стінах підлітки вивчають і свої юридичні права. Адже через незнання законів сироти часто стають жертвами шахраїв. Тепер вони вміють розпоряджатися грошима, наданими державою та заробленими власноруч.

Ігор Богданов, мешканець соціального гуртожитку: "Нас мама с папой не учили как жить на белом свете, когда выходишь на свои хлеба - много неожиданного".

Світлана Базарова, мешканка соціального гуртожитку: "У меня никогда не было такой большой суммы денег, кроме этого еще и стипендия. Сложно распределить, но здесь помогают. Учат сколько на проезд, сколько на питание, сколько на свои потребности".

Тема родини — одна з головних у розмові соціальних педагогів із дітьми-сиротами. Адже в них надто негативний досвід сімейних відносин. Найкраще розуміється на їхніх проблемах Дмитро. Він сам вихованець дитячого будинку. Після закінчення педінституту допомагає знедоленим втриматися в житті.

Дмитро Лахненко, соціальний педагог: "Я знаю все моменты, где они могут меня обхитрить, мне с ними проще, чем другим".

Чиновники обіцяють збудувати ще один гуртожиток в Дніпропертовську. А поки «державні діти» мешкають у закладі, зведеному на пожертви доброчинників.