Козацьки ігри у Луцьку
- Автор
- Дата публикации
19 жовтня 2008 року Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» у Луцьку провів фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи присвячені Дню українського козацтва.
У змаганнях «Козацькі ігри» приймало участь 8 команд з м. Нововолинськ, м. Ківерці, м. Камінь-Каширський, м. Луцьк («Інтератлетика», ФСТ «Колос», ФСТ «Динамо 1», ФСТ «Динамо 2») та Луцького району. Програма змагань «Козацькі ігри» включала чотири силові естафети: «Витривалий козак» - перенесення на відстань 10 м чотирьох мішків з сіллю вагою 50 кг, «Козацька вдача» - перетягування линви, «Чумаки» - поштовх від грудей на прямі руки мішка з сіллю вагою 25 кг за 1 хвилину, «Силачі» - перетягування автобуса «Богдан» вагою 9,5 т на відстань 15 м за найменший проміжок часу.
За загальним підсумком змагань «Козацькі ігри» переможцем стала команда Луцького району (Шуляк Іван, Рижий Іван), ІІ-ге місце виборола команда з м. Нововолинськ (Бурда Олександр, Пушкарук Володимир), а ІІІ-тє місце в команди з м. Камінь-Каширський (Жук Олександр, Євтушенко Володимир).
Переможці та призери змагань були нагороджені дипломами, грамотами, медалями від обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», а від спонсорів переможці отримали путівку в Угорщину.
Переможцями техніки пішохідного туризму стали:
- в старшій групі Іваницький Руслан (с. Гірка Полонка) і Данилюк Анастасія (Палац учнівської молоді);
- в середній групі Комаристов Сергій і Шаповаленко Світлана (с. Боратин);
- в молодшій групі Кінюк Ярослав (с. Гірка Полонка) і Шепель Надія (Луцька гімназія № 4).
Переможці та призери змагань були нагороджені дипломами, грамотами, медалями від обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», такі змагання спільно з клубом спортивного орієнтування «Орієнт» та Луцьким палацом учнівської молоді центр проводить щорічно.
Міський парк ім. Лесі Українки повинен стати центром здоров’я лучан де має бути споруджено та облаштовано найпростіші спортивні споруди для ігрових видів спорту таких як тенісу, баскетболу, волейболу, міні-футболу, бадмінтону, для гри в шахи, шашки, встановленні стаціонарні столи для настільного тенісу, тренажерне обладнання для загально фізичної підготовки та легкоатлетичні і велосипедні доріжки з визначенням дистанцій для різних вікових категорій населення. Заняття в парковій зоні не повинні проводитись стихійно а під наглядом відповідального фахівця з фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи і під контролем медичного працівника. Для більш широкого залучення населення до занять фізичною культурою і спортом в парковій зоні потрібно створити пункт прокату спортивного інвентарю, який повинен діяти постійно протягом року. Створення спортивної матеріально-технічної бази та фізкультурно-оздоровчої інфраструктури в зонах масового відпочинку населення дасть змогу покращити здоров’я населення області та залучити більше людей різних вікових категорій до здорового способу життя.