Щодня більше половини учнів школи на Львівщині долають пішки до семи кілометрів

Щодня більше половини учнів школи на Львівщині долають пішки до семи кілометрів

Щодня більше половини учнів Замківської середньої школи на Львівщині долають пішки до семи кілометрів, аби потрапити на уроки. Середня школа в селі ЗАмок єдина для дітей з п'яти навколишніх сіл. Колись добратися до школи можна було маршрутним таксі, однак він не курсує. Власники маршрутів кажуть, що не вигідно. А програма шкільний автобус діє, але на всіх транспорту не вистачає

Чи не найскладніша ситуація у школярів, які мешкають в селі ЗаглИна. П”ятнадцять учнів, незважаючи на погоду, щодня проходять 12 кілометрів. Шість до школи, щоб чогось навчитися, і стільки ж у зворотньому напрямку. Кажуть - після такої дороги, та ще й з важкими заплічниками дуже важко примусити себе вивчити домашнє завдання.

Директор Замківської школи Галина Рудик також добирається до місця праці пішки. Вона каже, що про цю проблему знають і в районі, і в області. Але наразі обіцяного шкільного автобусу немає. У Жовківському райвідділі освіти переконують, що проблемою переймаються не менше аніж у самому селі. Поки що район таким транспортом забезпечений лише наполовину. Щоб учні шкіл та вчителі не потерпали від далеких переходів, потрібно ще 12 машин. І перша ж з отриманих буде відправлена на вирішення проблем Замківської школи.

Юрій Бірман, головний спеціаліст відділу освіти Жовківської РДА:

- Після першого вересня діти пішли до школи, ще майже дві тисячі триста школярів, не майже а ті 2300 школярів проживають за межами пішохідної доступності. І шкільльними автобусами, тими, що ми маємо здійснюється підвезення майже половини з них. Тобто ми рахуємо, що програма шкільний автобус, яка розпочала свою дію, чи застосування з 2003 року почала діяти інтенсивно.

Урядова програма “Шкільний автобус”, що діє вже кілька років, принаймні на Львівщині проблему вирішила у кращому разі лише наполовину. І коли взимку знову замете дорогу, чимало дітей з віддалених сіл наочно відчуватимуть схожість умов навчання у 19 і 21 сторіччях.

//5tv.com.ua