Королева Швеції далa високу оцінку центрів соціально-психологічної допомоги та ВІЛ-інфікованих дітей та молоді

Автор

Королева Швеції Сільвія та дружина Президента Катерина Ющенко дали високу оцінку роботі соціальних працівників центрів соціально-психологічної допомоги та ВІЛ-інфікованих дітей та молоді

1 жовтня 2008 року в рамках Державного візиту в Україну Короля Швеції Карла ХVI Густава та Королеви Швеції Сільвії відбулося відвідання Королевою Швеції та дружиною Президента ККатериною Ющенко соціальних закладів „Київський міський лівобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді” та „Київський міський центр соціально-психологічної допомоги сім’ї”.

Спільно з громадськими та релігійними організаціями, що мають достатній досвід роботи з надання послуг, була створена певна модель організації допомоги алко/наркозалежним та членам їх сімей, дітям, молоді, які живуть з ВІЛ/СНІД та започатковано проект «Мама плюс»

«Суть цієї моделі полягає в наданні комплексної допомоги алко/наркозалежним, ВІЛ-інфікованим киянам та членам їх сімей за однією адресою. Особа, яка звернулась до фахівців, отримує повний комплекс послуг, що включає: первинне інформаційно-мотиваційне консультування, медичну допомогу наркозалежним, проведення груп взаємодопомоги для хімічно залежних та членів їх сімей, навчальних занять для батьків хімічно залежних, обмін шприців в стаціонарному пункті, реабілітацію людей з подвійною проблемою - хімічна залежність, ВІЛ/СНІД в режимі денного та цілодобового стаціонару, надання всебічної соціальної підтримки дітям, молоді, сім’ям, яких торкнулися проблеми ВІЛ/СНІД. Ця апробована модель стала основою для створення комунальних установ „Київський міський лівобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді” та „Київський міський правобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді»» Зауважив Міністр України у справах сім’ї молоді та спорту. Протягом 2008 року побудовано сім «центрів для Віл інфікованих дітей та молоді», у Дніпропетровську, Луганську, Одесі, Харкові, Криму та два у Києві. Відкриття центрів стало можливим завдяки субвенції з державного бюджету прийнятого у 2007 році.

За період з 2005 року та на даний час спеціалістами, які надають допомогу було надано біля 90 000 соціальних послуг, які отримали 12 000 осіб, зокрема: повний курс реабілітації пройшли 540 осіб, відвідували заняття для батьків хімічно залежних 275 осіб, учасниками груп взаємодопомоги стали 312 осіб, первинну інформаційно-мотиваційну допомогу отримали 5 877 осіб.

Останнім часом кількість ВІЛ-інфікованих дітей, молоді віком до 35 років невпинно збільшується. На 1.07.2008 р. тільки у м. Києві кількість ВІЛ-інфікованих людей складає 5478 осіб. На спеціальному медичному обліку перебуває 490 дитини (125 з яких з встановленим ВІЛ- позитивним статусом). Комплекс соціальних проблем, які постають перед дітьми, молодими людьми, які живуть з ВІЛ/СНІД та членами їх сімей, визначили і комплексний підхід до їх вирішення.

Протягом 2005 – 2008 років спеціалістами соціальної роботи за спільними міськими програмами, що реалізовуються Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» була надана адресна соціальна підтримка та допомога 4713 киянам, які живуть з ВІЛ/СНІД та членам їх сімей.

Спеціалістами міського спеціалізованого формування „Громадський центр соціальних послуг для киян, яких торкнулися проблеми ВІЛ/СНІД”, була напрацьована київська модель компексної соціальної підтримки людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, що передбачає надання соціально-педагогічних, психологічних, соціально-правових, соціально – медичних та соціально-економічних послуг, в тому числі і послуг сімейного навчання та оздоровлення, транспортування, придбання продовольчих наборів для дітей, залучення до участі в міських соціальних та культурологічних акціях.

З 269 дітей, які є клієнтами спеціалістів соціальної роботи, переважна частина не має умов, необхідних для гармонійного розвитку, проживає в малозабезпечених сім’ях. З 125 київських дітей з встановленим позитивним ВІЛ-статусом 19 навчаються в загальноосвітніх школах, 42 відвідують дошкільні дитячі установи, 2 дитини влаштовані в прийомні сім’ї. Тому надзвичайно важливою стала можливість дітям отримувати спеціалізовані послуги на території центрів.

Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту, міською владою прийняті принципові рішення про створення та забезпечення роботи державних комунальних установ «Центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді», що розширяє можливості доступних безкоштовних соціальних послуг. В 2007 році були проведені відповідні ремонтні роботи та придбане обладнання, необхідне для забезпечення життєдіяльності установ. У травні 2008 року була офіційно відкрита комунальна установа „Київський міський лівобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді