Всесвітній освітній прорив

Всесвітній освітній прорив

Освіта у найкращих університетах світу – така мрія може здійснитися для талановитої української молоді завдяки безпрецедентній програмі Фонду Віктора Пінчука "Всесвітні студії". Проект вартістю 30 мільйонів доларів забезпечить стипендії 500 студентам протягом 5 років. Це перша міжнародна програма фонду в освітній галузі. До того ж організатори наголошують: конкурс буде відкритий та прозорий. Талановиті українські студенти матимуть змогу навчатися у найкращих університетах світу. Відповідну програму представили на найвищому рівні в Нью-Йорку. Програму "Всесвітні студії" Фонду Віктора Пінчука анонсували в рамках форуму "Clinton Global Initiative", що займається проблемами бідності, освіти, охорони здоров’я і довкілля по всій планеті. Український проект представив сам колишній президент Сполучених Штатів.

Білл Клінтон, президент США 1992-2000 рр.: "Віктор Пінчук запроваджує всесвітню освітню програму для виховання майбутніх українських лідерів і професіоналів, забезпечуючи 500 магістерських стипендій для українських студентів, які навчатимуться у найкращих університетах світу. Це, напевно, перша така національна благодійна освітня програма в Україні, на яку витратять 30 мільйонів доларів".

Уже є домовленості з найкращими американськими університетами: Гарвардом, Єлем та іншими. На черзі – Європа. У рамках цього проекту також розвиватимуть партнерство з освітньою програмою Фулбрайт. Критерії відбору жорсткі й прості.

Віктор Пінчук, засновник Фонду Віктора Пінчука: "Для меня лично важно, чтоб это были самые способные украинские студенты, чтобы у них горели глаза именно от того, что они хотят служить Украине, хотят сюда вернуться и быть лучшими представителями нового поколения, которые будут строить нашу страну".

Представлення "Всесвітніх студій" на такому поважному форумі як "Clinton Global Initiative" дали свої результати миттєво. Одразу після презентації представники Ісландії запропонували виділити рівно стільки ж грошей, скільки Фонд Віктора Пінчука витратить на навчання українських студентів в ісландських університетах. Відбиратимуть талановиту молодь з вишів усієї України – відкрито й прозоро.

Віктор Пінчук, засновник Фонду Віктора Пінчука: "Точно это будет абсолютно открытая, демократическая и абсолютно некоррумпированная, не будет возможности кого-то на каких-то условиях туда вставить, просунуть".

Після здобуття магістерського ступеня студенти будуть зобов’язані повернутися в Україну і працювати тут. І не важливо, де вони застосують свої навички і знання, у приватному секторі чи державному, головне – із користю для країни.