Уряд України прийняв постанову про діяльність органів опіки і піклування з питань захисту прав дитини

Уряд України прийняв постанову про діяльність органів опіки і піклування з питань захисту прав дитини

24 вересня 2008 року Уряд України прийняв постанову про діяльність органів опіки і піклування з питань захисту прав дитини.

Проект постанови розроблено Міністерством у справах сім‘ї, молоді та спорту у співпраці з 8 міністерствами на виконання Указу Президента України від 05.05.2008 № 411/2008 «Про заходи щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей».

Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко наголосив: «Актуальність цієї постанови полягає в тому, що органи опіки і піклування отримали чіткий алгоритм дій щодо порядку вирішення низки проблемних питань, пов‘язаних з виявленням та влаштуванням дитини, яка залишилася без піклування батьків, набуттям нею відповідного статусу, збереженням майнових та житлових прав дитини, у вирішенні спорів між батьками щодо участі у вихованні дитини, визначенні її місця проживання тощо.»

Прийняття такої постанови має надзвичайне важливе значення, оскільки її очікували 31 тис. органів опіки і піклування, якими є районні, районні у місті Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі органи міських чи районних у містах, сільських, селищних рад. «Завдяки прийнятій постанові кожний посадовець, який опікується справами дітей, буде знати, що він має робити для конкретної дитини», – впевнений Юрій Павленко.