Дефіциту вчителів у столиці немає

Автор

За даними Головного управління освіти, цьогорічних вакансій у півтора рази менше, ніж торік. У половини ж столичних шкіл браку кадрів немає взагалі. Костянтин Коломієць -22-річний випускник історичного факультету університету Драгоманова. На матеріальний фактор не зважає. Мовляв, вчителювання не є основною статтею його прибутку.

Костянтин Коломієць, вчитель історії:

- Вижити, прогодувати себе неможливо із такою зарплатнею... Я ще додатково, окрім школи працюю - я ще займаюся охоронною діяльністю... Я не замикаюся лише на школі, хоча робота з дітьми - надзвичайно цікаво.

Нинішній нонсенс: у деяких школах є навіть конкурси на посади вчителів – предметників. Зокрема – біології, хімії, географії. Не помітно характерного для минулих років і дефіциту викладачів іноземних мов. А от із трудовим навчанням дещо важкувато. Наталія Макіна, директорка однієї зі столичних шкіл, переконана: напрямки трудового начання давно вже варто переглянути. А ще не не завадило б вдатися до сучасніших методик педагогічної підготовки.

Наталя Мякіна, директор СШ № 21:

- Вони бояться комп'ютерів дуже часто.Сьогодні використовувати таблиці на картоні - це смішно.

Чиновники від освіти нині переймаються підготовкою соціальних працівників. На думку головного освітянина Києва Валерія Кір'яна, одного психолога на школу замало.

Валерій Кір'ян, керівник ГУ освіти:

- У нас сьогодні дуже мало соціальних педагогів. Про що мова йде: це той фахівець, який повинен знати, що діється в неблагополучних сім'ях. Звідти йдуть деякі питання, які потім відзначаються на дітках. У нас є педколедж імнені Гріченка. І важливість цієї посади треба підкреслити.

Натепер у столичних школах 160 вакансій. Будь-що їх обіцяють анулювати до 1 вересня. Якщо вдасться - вчителями-початківцями, ні - звертатимуться до пенсіонерів

//5tv.com.ua