Шкільний портфель для сироти

Шкільний портфель для сироти

В кінці серпня в м.Донецьку почалася реалізація благодійного проекту "Шкільний портфель для сироти" для допомоги у підготовці до навчального року школярів, позбавлених адекватної матеріальної підтримки з боку рідних і близьких, а також установ, в яких вони навчаються. При цьому використовується комбінація соціальних інновацій: венчурна філантропія і соціальний франчайзинг.

Зібрати дитину в школу - завдання непросте, особливо в матеріальному плані. Забезпечення школяра всім необхідним до нового навчального року (ранець, комплект канцтоварів, шкільна, спортивна форма та ін.) обходиться батькам за найскромнішими підрахунками більш ніж в 900 грн. Школи, інтернати, притулки, а також діти, які позбавлені відповідної матеріальної допомоги з боку рідних і близьких (сиріт і напівсиріт, дітей з багатодітних, неповних і ін. економічно дезадаптованих сімей), повинна забезпечувати держава. Не дивлячись на те, що останнім часом асигнування на ці цілі збільшуються, як і раніше, не вистачає засобів на повне фінансування навчально-педагогічного процесу для всіх. Практично не забезпечується навчально-виховний процес для пацієнтів-дітей, що тижнями і місяцями знаходяться на стаціонарному лікуванні в дитячих лікарнях і диспансерах (онкогематологія, травматологія, фтизіатрія і ін.) Істотну роль в рішенні цієї проблеми може і повинне зіграти діяльне милосердя організацій і громадян громади.

У серпні-жовтні 2008 р. ініціатором і виконавцем проекту "Шкільний портфель для сироти" в м. Донецьку є молодіжна громадська організація "Агенція соціального партнерства". Проект став переможцем в конкурсі міні-грантів, організованому місцевим відділенням ВГО "Комітет виборців України". Т. ч. буде забезпечене ресурсами адміністрування самого проекту з бюджету Донецької міської ради. Комплексну підтримку проекту надає Донецький міський благодійний фонд "Доброта", який виступає в ролі венчурного соціального інвестора (допомога в дизайні і управлінні проектом, його соціальному маркетингу: збір благодійних пожертвувань з місцевих джерел на придбання необхідних товарів і додаткові засоби на адміністрування проекту, включаючи соціальну рекламу і PR).

Для того, щоб допомогти підготувати вихованців шкіл-інтернатів, притулків, а також дітей з малозабезпечених сімей до нового навчальному року, планується провести інформаційно - фандрейзингову кампанію, направлену на залучення благодійної допомоги від організацій і мешканців міста. Всі, хто не байдужий до цієї проблеми, можуть надати допомоги, зробивши відповідне пожертвування фінансами або в натуральному вигляді, а також надавши безоплатні роботи і послуги на реалізацію проекту, як це вже зробили його інформаційні партнери (Перший муніципальний канал, радіо "Европа+" і ін. ЗМІ м. Донецька).

Проект "Шкільний портфель для сироти" вже довів свою високу ефективність: протягом останніх 4-х років його цілі і задачі успішно досягалися співробітниками ДМБФ "Доброта". Проект був доведений ними до стану повторюваної моделі і навіть став у 2007 р. лауреатом Всеукраїнського конкурсу соціальної реклами. В результаті соціального франчайзингу цей проект зараз знайшов нових виконавців: у м. Донецьку - ДММГО "Агентство соціального партнерства", а в р. Харкові - місцевий добродійний фонд "Доброта". Це ще один приклад ланцюгової реакції доброти: розвиток організацій цивільного суспільства і забезпечення їх високої соціальної продуктивності/корисності.