МОЗ України здійснює перевірку достовірності підстав вступу до вищих медичних закладів студентів-інвалідів

МОЗ України здійснює перевірку достовірності підстав вступу до вищих медичних закладів студентів-інвалідів

Комісія Міністерства охорони здоров'я здійснила порівняльний аналіз інформації, яка надійшла з територіальних управлінь охорони здоров'я щодо експертизи медичної документації студентів - жителів адміністративних територій, яким встановлено інвалідність в 2007-2008р.р., на предмет достовірності підстав щодо вступу до вищих медичних закладів МОЗ України на пільгових умовах.

Станом на 4 серпня 2008р. студентами вищих медичних навчальних закладів України III-IV рівнів акредитації стали 151 особа, яким встановлено інвалідність у 2007-2008 р.р., з них:

- У Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця - 16 осіб;

- Національному фармацевтичному університеті - 4 особи;

- Буковинському державному медичному університеті - 9;

- Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова - 9;

- Дніпропетровській державній медичній академії - 10;

- Донецькому національному медичному університеті ім. М. Горького - 22;

- Запорізькому державному медичному університеті - 22;

- Івано-Франківському державному медичному університеті - 10;

- Кримському державному медичному університеті ім. С.І.Георгієвського - 2;

- Луганському державному медичному університеті - 5;

- Львівському національному медуніверситеті ім. Д. Галицького - 37;

- Одеському державному медичному університеті - 10;

- Тернопільському державному медичному університеті ім. І.Я.Горбачевського -4;

- Українській медичній стоматологічній академії - 11;

- Харківському національному медичному університеті - 8.

- Медичному коледжі Харківської медичної академії післядипломної освіти -1.

Станом на 12 серпня комісіями міністерства та територіальних управлінь охорони здоров'я розглянуто 80% документів студентів, які засвідчують інвалідність.

Інформація свідчить про наявність у переважної більшості тяжких захворювань. Проте, виявлено й поодинокі недостовірні, необґрунтовані експертні висновки. Так, порушення зафіксовано в Львівській та Донецькій областях.

Решта документів знаходяться на розгляді закладами МСЕ, інформацію буде надано пізніше.

Загалом же, Департамент кадрової політики, освіти і науки МОЗ України інформує, що у 2008 році порівняно з минулим роком удвічі зросла кількість заяв від абітурієнтів, які мають право на позаконкурсне зарахування відповідно до чинного законодавства (в тому числі інвалідів дитинства та інвалідів 1,2 груп). Так, кількість заяв від інвалідів зросла удвічі, від дітей-сиріт - в 1,25 рази, дещо зменшилась кількість заяв від осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та ветеранів війни.

Суттєво зменшилась кількість заяв від призерів міжнародних та Всеукраїнських олімпіад (в 4 рази).

Кількість абітурієнтів, що мають переважне та поза конкурсне право при вступі на місця державного замовлення з числа пільгових категорій протягом 2007-2008 років в цілому по закладах освіти МОЗ України зросла. Це ускладнило прийом для абітурієнтів, які не мали пільг при вступі на спеціальності, де державне замовлення невелике (передусім стоматологія, медична психологія та фармація), а конкурс сягав 8-10 осіб на місце.

Так, інвалідів дитинства, та інвалідів 1 і 2 груп зараховано на місця державного замовлення 296 осіб (6,7%), що в 3 рази більше, ніж минулого року (97 осіб).

З них 94 особи, яким інвалідність встановлена у поточному році та 57 осіб, яким інвалідність встановлено у 2007 році, достовірність їх документів перевірялась приймальними комісіями. Додатково буде проведена перевірка достовірності документів та правильності зарахування осіб пільгових категорій під час перевірок роботи приймальних комісій медичних вишів відповідно до наказу МОЗ України від 7.08.08 №265-Адм "Про перевірку роботи приймальних комісій вищих медичних (фармацевтичного) навчальних закладів IV рівня акредитації у 2008 році".

Нині йде перевірка підстав для видачі цих документів управліннями охорони здоров'я облдержадміністрацій, відповідно до наказу МОЗ України від 7.08.2008 №434 "Про створення комісії".

За інформацією вищих навчальних закладів Запорізької та Черкаської областей паралельно йде перевірка достовірності документів, що посвідчують пільги осіб, які вступили поза конкурсом до вищих навчальних закладів з боку правоохоронних структур.

Дітей-сиріт зараховано поза конкурсом удвічі більше ніж минулого року - 93 особи (2,1% від прийому), проти 55.

Чорнобильців 1-2 категорії та дітей інвалідів-чорнобильців зараховано 72 особи, що складає 1,63% від загальних обсягів прийому і дещо менше показників минулого року - 75 (1,7%).

В цілому поза конкурсом вступило 490 (11,1%) абітурієнтів, що в 1,7 рази перевищує минулорічний показник.