До кінця 2005 року відкриють перші дитячі будинки сімейного типу

До кінця 2005 року відкриють перші дитячі будинки сімейного типу

У Святошинському, Дарницькому та Оболонському районах. Згодом їх буде десять - по одному у кожному районі. Поки що безнаглядні діти відновлюють свої сили в київських соціальних центрах.

Ошатні спальні. Кімнати відпочинку. Процедурні кабінети. Одним словом - санаторій. Утім, це не звичайний оздоровчий заклад. Тут відновлюють фізичне і духовне здоров"я діти з кризових сімей. Перші навички, які тут намагаються прищепити вихованцям - стелити ліжка, класти одяг до шафи, навіть їсти. І вже давно не дивуються педагоги, коли чотирнадцятирічні підлітки вчаться за програмою третього, четвертого класу школи.

Володимир Приходько, вчитель початкових класів:

- Більшість дітей у нас потрапляє сюди з неблагополучних сімей, і тому не мали змогу отримати повноцінне навчання.

Тані Ткачук - дев"ять років. За віком їй належить бути в третьому класі. Вона ж у першому. Навчатися подобається.

Таня:

- Тут подобається. Годують добре.

Таня у Центрі уже не вперше. І таких, як вона - багато. Адже вихователі закладудбають і піклуються про дітей так, як повинні це робити батьки .

Валерій Кир"ян, Київська міськдержадміністрація:

- Доки буде існувати термін діти вулиці. Ми змушені займатися ними і помічати це не можна. Відносити це до категорії соціального зла. Чи до категорій, що так склалося. Нехай це аналітики роблять, соціологи, психологи. Треба виручати, спасати...

За п"ять років тут оздоровилось близько чотирьох тисяч дітей. За одну зміну соціально-медико-оздоровчий центр приймає сто двадцять маленьких городян. Однак це не вихід. Адже діти мають виховуватися у родинах. Нехай навіть у прийомних.

//5tv.com.ua