Міністр Юрій Павленко затвердив технічні вимоги до дитячого оздоровлення

Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко затвердив своїм наказом технічні вимоги до дитячих оздоровчих закладів – претендентів на участь у тендері із закупівлі послуг на оздоровлення дітей соціально уразливих категорій за державні кошти. Вимоги, що є обов’язковими до виконання у всіх областях України, були підготовлені фахівцями відділу оздоровлення та дозвілля Міністерства після низки міжвідомчих перевірок, що засвідчили численні порушення в оздоровленні дітей. Перелік вимог до оздоровлення дітей, затверджений Наказом №3098 від 24 липня 2008 року "Про затвердження типових технічних вимог до дитячих оздоровчих закладів, претендентів на участь у тендері по закупівлі послуг (путівок) на оздоровлення дітей соціально уразливих категорій", є першим документом, який буде застосовано до всієї України – раніше вимоги виписувалися на місцевому рівні.

Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко вважає, що нормативи з оздоровлення дітей повинні бути однаковими по всій Україні, а представники місцевої влади повинні відповідати за їх дотримання. "Тільки в цьому випадку українські діти будуть оздоровлюватися за найвищими стандартами. Не залежно від того, в якому регіоні дитина відпочиває – на Заході України, в Криму чи на Сході", - зазначив Юрій Павленко.

Міністр підкреслив, що з наступного року усі вимоги мають бути прийняті і чітко дотримуватися з боку Міністра у справах молоді, сім'ї та тендерної політики АР Крим, начальників структурних підрозділів у справах сім'ї та молоді обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій під час проведення тендерних процедур по закупівлі послуг (путівок) на оздоровлення дітей соціально уразливих категорій.

У наказі Міністра визначено сім типових технічних умов.

По-перше, заклад, що надає оздоровчі послуги дітям, повинен відповідати вимогам до дитячого оздоровчого закладу.

По-друге, виписані чіткі вимоги до місця розташування дитячого оздоровчого закладу. Це має бути екологічно чиста зона, поза межами великого населеного пункту (крім курортних міст), поблизу лісосмуги, паркової зони, водоймища з обладнаним пляжем. Відстань від найближчої залізничної станції до місця відпочинку має становити до 100 кілометрів. Відстань до моря від території дитячого оздоровчого закладу, розташованого на узбережжі Азовського чи Чорного морів, має становити до 1 кілометра.

Третя умова стосується облаштування території дитячого оздоровчого закладу: зелені насадження, ігрові та спортивні майданчики, криті павільйони для організації дозвілля дітей за негоди, басейн, інші споруди для організації змістовного дозвілля та відпочинку дітей.

Четверта умова щодо наявності приміщень для організації гурткової роботи. Мова йде про спортивні секції, кіноконцертний зал, літній концертний майданчик, бібліотеку та інші приміщення для організації клубної роботи з дітьми.

По-п’яте, виписані зобов'язання дитячого оздоровчого закладу щодо перебування дітей. Починаючи від забезпечення перевезення організованих груп дітей від залізничної станції до місця відпочинку та у зворотному напрямку, розміщення дітей, їх харчування і до організації екскурсійного обслуговування дітей та цілодобової охорони дитячого оздоровчого закладу. Одна з найважливіших вимог – діти повинні жити в капітально зведеній споруді з блочним або по кімнатним розміщенням (до 6 осіб в кімнаті) зі зручностями в блоці або на поверсі.

Шоста вимога – щодо участі у тендерних торгах дитячого оздоровчого закладу. Організатори табору мають надавати пакет документів, включно з програмою перебування дітей, штатним розкладом та чіткою організацією роботи.

Сьомий пункт стосується проведення тематичної зміни для дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей, вихованців дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, дітей, які перебувають на диспансерному обліку, талановитих та обдарованих дітей. У їх переліку переможці, лауреати та дипломанти олімпіад, творчих конкурсів, оглядів, спортивних змагань не нижче районного, сільського рівня (1-3 особисте або командне місце), лідери та активісти дитячих громадських організацій, юні парламентарі, відмінники навчання, вихованці дитячих спортивних шкіл. Для них дитячий оздоровчий заклад додатково має надати програму проведення тематичної зміни та інформацію про наявність матеріально-технічного забезпечення проведення тематичної зміни.