По Києву кількість учнів на 1 комп’ютер зменшилась з 25 до 23 учнів

Автор
По Києву кількість учнів на 1 комп’ютер зменшилась з 25 до 23 учнів

На 2008 рік у міському бюджеті передбачено 17,1 млн. грн. на впровадження в систему освіти сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Інформатизація столичної освіти – один з пріоритетних напрямків роботи столичної влади. На 2008 рік у міському бюджеті передбачено 17,1 млн. грн. на впровадження в систему освіти сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Про це повідомив заступник голови КМДА Віталій Журавський.

Він розповів, що за ці кошти для київських шкіл придбають 82 навчальних комп’ютерних комплекси; 137 інтерактивних комплексів (інтерактивна дошка, комп’ютер, проектор); 37 мобільних лекційних комплексів (проектор, ноутбук, екран); 16 ноутбуків; 231 автоматизоване робоче місце (комп’ютер, багатофункціональний пристрій); обладнання для двох сучасних конференц зали; 100 ламп до проекторів із заміною та чисткою.

«Варто зазначити, що на початок 2008 року в середньому по Києву кількість учнів на 1 комп’ютер зменшилась з 25 до 23 учнів, це є найкращий показник серед інших міст України щодо забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасною комп’ютерною технікою. Однак ми працюємо аби значно покращити цей показник», – наголосив Віталій Журавський.

Столична влада також взялася за вирішення проблеми старіння парку наявної комп’ютерної техніки. Так, на сьогодні у закладах освіти Києва є 813 навчальних комп’ютерних комплексів (НКК), з них 30% комп’ютерів встановлені до 2001 року. Для вирішення цієї проблеми у 2008 році заплановано придбати 82 НКК для оновлення парку техніки.

«Сьогодні лише управління освіти Оболонського та Святошинського районів м. Києва мають централізовані угоди з комп’ютерними фірмами на обслуговування техніки. В інших районах виконується тільки гарантійне обслуговування техніки поставленої в три останні роки, обслуговування ж інших комп’ютерів або лягає тягарем на заклади освіти, які, як правило, не мають власних коштів, або ж не проводиться взагалі. Тому ми плануємо створити в районах Методичні центри інформатизації освіти, які крім сервісного обслуговування (власними силами або за угодами з комп’ютерними фірмами) проводили б методичний супровід впровадження інформаційних технологій в навчально-виховний процес та в управлінську діяльність закладів та установ освіти», – зазначив Віталій Журавський.

За словами заступника голови КМДА, подібний центр створений при управлінні освіти Оболонського району. Також, враховуючи важливість ефективного використання інформаційних технологій у навчальному процесі, планується введення посади заступника директора школи з інформатизації.