У Черкасах відкрито центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії»

У Черкасах відкрито центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії»

2 липня 2008 року в Черкасах, на базі Черкаського пологового будинку №2, відкрився новий Центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії» в рамках однойменної національної програми Фонду Віктора Пінчука.

Черкаський міський пологовий будинок №2 було обрано партнером програми «Колиски надії» враховуючи перспективи розвитку закладу та його стратегічний потенціал. Сесією міської ради з січня 2008 року Черкаський міський пологовий будинок №2 переданий у комунальну власність області. Найближчим часом цей пологовий будинок разом з новозбудованою поруч дитячою лікарнею створить єдиний комплекс, який виконуватиме функції обласного центру матері та дитини.

Такий центр буде забезпечувати повний комплекс акушерської і неонатологічної медичної допомоги, зокрема - лікування безпліддя, виношування патології вагітності з 22 тижнів, прийняття пологів, в тому числі передчасних, виходжування новонароджених вагою від 500 грамів. Таким дітям потрібна сучасна дихальна реанімаційна апаратура з самого початку народження, в період адаптації і виходжування. Тому обладнання саме цього медичного закладу має надзвичайно важливе значення для всієї Черкаської області.

Відкриття Центру в Черкасах – черговий етап у розвитку програми «Колиски надії», що існує вже понад два роки. За цей час Фонд Віктора Пінчука відкрив 14 центрів в Чернігові, Володимирці, Овручі, Полтаві, Дніпропетровську, Києві, Чернівцях, Бахчисараї, Ізмаїлі, Одесі, Сімферополі, Донецьку, Хмельницькому та Житомирі. У 2006-2007 рр. на ці цілі Фондом Віктора Пінчука було виділено 2 400 000 доларів США.

Новостворений центр буде оснащено надсучасним обладнанням, що дозволить надавати новонародженим якісну допомогу та забезпечувати їх реанімацію та інтенсивну терапію у відповідності до існуючих міжнародних стандартів.

В рамках програми «Колиски надії» запроваджено новий напрямок діяльності - створення в пологових будинках, на базі яких функціонують центри, резервного фонду італійського препарату «Куросурф». Цей препарат необхідний для розкриття легень недоношених дітей. Його застосування значно скорочує вірогідність летальних виходів, пов’язаних з проблемами дихання новонароджених. Висока вартість препарату є основною перешкодою на шляху своєчасного застосування «Куросурфа» в українських перинатальних центрах. Враховуючи це, Фонд Віктора Пінчука в 2008 році прийняв рішення про запуск проекту. Черкаський міський пологовий будинок №2 також буде забезпечено відповідним черговим запасом.

Загалом на створення вже 15-го Центру надання допомоги новонародженим «Колиски надії» Фонд Віктора Пінчука виділив близько 700 тисяч гривень.