Президент відзначає позитивні зміни в молодіжній політиці, що відбулися протягом останніх років

Президент відзначає позитивні зміни в молодіжній політиці, що відбулися протягом останніх років

Президент України Віктор Ющенко відзначає позитивні зміни, що відбулися у молодіжній політиці протягом останніх років.

«Те, що робиться сьогодні у молодіжній політиці - набагато сильніше і краще ніж те, що робилося, наприклад, 10 років тому. Це треба визнати. Я переконаний, що ми як держава сьогодні більше розуміємо ті пріоритети молодіжної політики, про які варто говорити молоді і нації в цілому», - сказав Глава держави напередодні святкування Дня молоді.

Президент особливо відзначив позитивні процеси, що відбуваються у сфері освіти. Йдеться зокрема про завершення повної комп'ютеризації середніх загальноосвітніх шкіл. Сьогодні, зазначив він, перед владою стоїть інше завдання - провести аналогічну роботу у початковій школі, де сьогодні комп'ютеризація складає приблизно 63%. «Нічого не треба шкодувати для того, щоб цю програму завершити. Ця програма буде завершена у найближчі півтора роки», - сказав В.Ющенко.

Глава держави окремо відзначив важливість реформи середньої школи, забезпечення ефективного функціонування сільських шкіл - та у цьому контексті повноцінного впровадження програми «Шкільний автобус» з метою забезпечення якісної освіти зокрема дітей на селі.

Серед безумовних позитивних зрушень у освітянському аспекті молодіжної політики Президент назвав приєднання України до Болонського процесу, рішення про яке було прийняте три роки тому. «Сьогодні можна сказати - Україна інтегрувалася у міжнародний освітній процес, адаптує його і від осені 2010 року буде мати на руках диплом, який буде визнаватися в країнах ЄС. Мені здається, це одна з гарних освітніх реформ», - сказав В. Ющенко.

Ще одним важливим моментом - зокрема у контексті боротьби з корупцією у вищій школі та забезпечення доступності освіти, на його думку, є запровадження зовнішнього незалежного тестування для абітурієнтів. «Переконаний, це одна з найбільш вдалих освітніх реформ, які проводилися в Україні за останні 17 років», - відзначив Глава держави.

Окрему увагу у контексті реалізації ефективної молодіжної політики Президент звернув на державну підтримку при народженні дитини. «Демографічна політика останніх трьох-чотирьох років виглядає більш зрозумілою і носить чітку молодіжну направленість - це підтримка молодої родини», - сказав він, додавши, що держава за останні кілька років чітко заявила - питання народжуваності є одним з пріоритетів в країні.

«Особливим моментом молодіжної політики є політика молодіжного житлового будівництва», - також зазначив В. Ющенко. Він нагадав, що за 9 років реалізації цієї програми житло отримало близько 76 тисяч молодих родин. У цьому контексті Президент відзначив важливість запровадження з 2008 року програми доступного житла, яка стосується в тому числі і молоді.