Центр з усиновлення дітей тимчасово не приймає документи від іноземців

Автор

Це стосується тих країн, громадяни яких не повідомляють про долю всиновлених українських дітей. Українські чиновники від усиновлення налякані нещодавнім вбивством російського хлопчика в американській сім‘ї, в якій виховується і дівчинка з України. Про її, а також долі інших маленьких українців у закордонних сім'ях часто нічого невідомо.

Допоки Україна не дізнається про долю кожного сироти за кордоном, документи на усиновлення не прийматимуть. Інакше спонукати іноземців звітувати не виходить, кажуть у центрі з усиновлення. Свіжих відомостей нема про майже кожного десятого. Подружжя з Італії документи подало раніше, дитину обіцяє любити та інформувати про неї регулярно.

Маранаміно, усиновителька з Італії: "Ми знаємо, що протягом першого року двічі маємо звітувати перед італійською асоціацією з усиновлення, а згодом щороку. А асоціація направляє звіти у консульський відділ".

Схожі обіцянки дають усі прийомні сім’ї. Їм мусять вірити і чекати звітів. Це можуть бути і щирі листи, і відписки, і неправдива інформація - проконтролювати звідси неможливо. Вихід бачать у ратифікації Гаазької конвенції, бо за нею зобов’язання дбати про всиновленого бере на себе й країна його усиновителів.

Євгенія Чернишова, директор центру з усиновлення дітей Міністерства освіти і науки України: "Бере, по-перше, центральний орган, який є в тій країні, і найголовніше, що наші рішення суду безумовно виконуються в цій країні, де знаходяться наші дітки".

Натомість у парламентському комітеті з охорони здоров’я, материнства і дитинства наголошують, що конвенція суперечить нашому Сімейному кодексу.

Ігор Шурма, член парламентського комітету з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства: "Ми знаємо, що 32 стаття конвенції передбачає при усиновленні участь приватних, а це означає участь комерційних структур, а це означає, що буде присутній процес комерції".

Тож питання дієвого захисту наших сиріт у прийомних сім’ях – відкрите. Нині, кажуть у центрі, Україна змушена його вирішити, адже 80 відсотків українських сиріт знаходять своїх нових батьків за кордоном.

//ictv.ua