Сама структура детской психиатрической больницы должна быть немножко другая
- Автор
- Дата публикации
Та частина, що перебуває у лікарнях, далеко не завжди має належний догляд. У деяких психіатричних закладах пацієнтів змушують виконувати роботу санітарів та примусово лікують забороненими медикаментами. А уповноважений з прав людини божевільнями не цікавиться - так стверджує асоціація психіатрів України. Потішити хворих дітей має новий вигляд Павлівської лікарні. Художники з кількох українських міст спеціально заради цього на два дні з‘їхалися до столиці.
Приходити до Павлівки малюкам буде не так страшно. Графітники до невпізнанності змінять вхід до дитячого відділення лікарні. Зробити це обіцяють на власний розсуд, адже жодних замовлень вони не приймають.
Ірина Пієвська, співорганізатор акції: "Просили не поєднувати чорний і, може, жовтий, дуже багато червоного".
Марина Єрьомченко, художник: "Хотелось чего-то яркого, жизнерадостного. На этой серой стене, как я поняла, солнца вообще практически не бывает. Мне очень хотелось его здесь искусственно создать".
Зовні дитяче відділення Павлівки не знало ремонту з 1982 року. Всередині, кажуть медики, там навіть затишно. Стіни також розмальовані і багато іграшок. Утім, лікарі запевняють, що найліпше на дітей впливало б батьківське тепло. Багато пацієнтів дитячого відділення – розумово неповноцінні діти-сироти.
Наталя Прокопенко, психіатр: "Сама структура детской психиатрической больницы должна быть немножко другая. Ребенок должен лечиться непременно с родителями".
Чужі дорослі обіцяють опікуватися малюками й надалі. Кажуть, що найкращі кольори для хворих дітей – ті самі, що й для всіх інших: рожевий, жовтий та зелений. Навесні різнокольоровою має стати ще й стіна на дитячому майданчику. Розмальовуватимуть її вже не графіті, а художники, які лікувалися або й досі лікуються у Павлівці. Ескізи їм пропонуватимуть самі маленькі пацієнти